Краще збудувати новий: радник міського голови вважає відновлення аеропорту в Черкасах нерентабельним

Краще збудувати новий: радник міського голови вважає відновлення аеропорту в Черкасах нерентабельним
в Новини

Держава не зацікавлена у відбудові Черкаського аеропорту, оскільки він є нерентабельним. Про це написав у соцмережі “Фейсбук” радник міського голови Черкас Леонід Даценко.

За його словами, простіше і дешевше збудувати новий аеропорт, аніж відновити вже наявний, а перельоти в межах країни взагалі збиткові.

“Аеропорт, це не лише диспетчерська, злітна смуга та літаки. Це величезна інфраструктура, що включає в себе митницю, готелі, ресторани, магазини “Duty Free”, парковки, транспортні розв’язки тощо. Усього цього у Черкасах немає і не буде доти, доки кількість вантажних і пасажирських рейсів у столиці не зросте настільки, щоб із ними вже ніяким чином не могли впоратись наявні там аеропорти, або доки якийсь світовий авіаперевізник не побачить в Черкасах потенціалу для будівництва власного базового аеропорту”, – зазначив у дописі Даценко.

Також директор КП “Аеропорт Черкаси” Іван Далібожак у коментарі “18000” розповів, що Украерорух ліквідував диспетчерську службу в Черкаському аеропорту. Відновити її можуть у разі сертифікації аеродрому.

Ліквідація диспетчерської служби пов’язана з тим, що злітна смуга аеропорту не функціонує вже близько трьох років, оскільки вона досі не здана в експлуатацію після ремонтних робіт.

Він додає, Украерорух поки що не демонтує обладнання служби, а тому є шанс відновити її. Для цього необхідно в квітні подати документи на сертифікацію аеропорту.

– Якщо ОДА відмаркує смугу й подасть усі необхідні документи, які потрібні для сертифікації – виконавчі схеми, акти виконаних робіт, кути ухилу – вони відновлять  диспетчерську службу, – зазначив директор аеродрому.

Нагадаємо, 31 липня до Черкас із робочим візитом завітав президент України Володимир Зеленський. Він проінспектував реконструкцію Черкаського аеропорту. 

На відновлення злітної смуги, приміщення та аеропорту передбачали майже 140 мільйонів гривень з державного і обласного бюджетів.