Лісники та рятувальники тренувалися спільно ліквідовувати лісові пожежі

в Новини

Щорічно лісовими пожежами Державі завдаються чималі збитки. Найбільша кількість пожеж в природних екосистемах, зазвичай виникає під час весняно-літнього періоду. І пожежні і лісники добре знають, що лісові пожежі найбільш страшне лихо для лісу, адже вони надзвичайно складні у гасінні, та завдають чималих збитків, інформують у прес-службі управління ДСНС України в Черкаській області.

Вже тривалий час лісництва та пожежно-рятувальні підрозділи Управління ДСНС України у Черкаській області спільними зусиллями намагаються попередити такі пожежі. Завдяки продуманій спільній роботі кількість таких загорань в лісових масивах області істотно зменшилось, проте, сказати, що вогню поставлено надійний бар’єр поки що не можна.

– На території Чигиринського району лісовий фонд становить близько 30 тис. га. До початку пожежонебезпечного періоду 2015 року ми розробили та реалізували значний комплекс профілактичних та попереджувальних протипожежних заходів. Для раннього виявлення лісових пожеж в Чорнявському, Трушівському та Чигиринському лісництвах функціонує 3 телесистеми спостереження. Підготовлена спеціальна та пожежна техніка, розроблені маршрути патрулів. Наразі з метою запобігання розповсюдження вогню на суміжній території прокладено спеціальні мінералізовані смуги, – зазначив провідний інженер ДП «Чигиринське лісове господарство» Володимир Тищенко.

Водночас, одним із ефективних заходів спрямованих на протидію лісовим пожежам, є спільні навчання під час яких, не лише напрацьовується практика реагування відомчих підрозділів, а й відпрацьовується алгоритм взаємодії на усіх стадіях виявлення, розвитку та ліквідації пожежі лісу.

Одне з таких спільних навчань, 25 травня проводилися на базі Чигиринського лісництва ДП «Чигиринське лісове господарство».

Легенда навчань була доволі реалістичною, через необережне поводження з вогнем невідомих громадян, на території лісового масиву виникла низова пожежа. Вже давно відпрацьований порядок реагування, коли на місце події не чекаючи результатів розвідки прибувають не лише пожежні машини з лісництв, за сигналом «Тривога» до осередку пожежі вирушають і бойові розрахунки Управління ДСНС.

Для ефективного взаємодії під час ліквідації загорання та тренування керівної ланки на місці пожежі було розгорнуто штаб з ліквідації надзвичайної ситуації. Загалом, у відповідності до розроблених планів взаємодії, на місце події були залучені 2 одиниці спеціальної пожежної техніки, спецтехніка з лісового господарства та 10 чоловік особового складу. В ході навчань рятувальники ДСНС та працівники лісового господарства на практиці відпрацювали різні способи гасіння лісової пожежі та злагодженість дій і взаємодію між оперативними службами Чигиринського району.

– Проведені заходи дали змогу всім службам взаємодії району на випадок пожежі потренувалися з виконання своїх функцій, виявити можливі помилки та прийняти заходи з їх виключення в подальшому, – підсумував начальники Чигиринського районного сектору Управління ДСНС у Черкаській області Олександр Лазоренко. – Попереду спекотне літо, коли нашим службам доведеться докласти багато зусиль аби запобігти пожежам, водночас хотілося б звернути увагу громадян на дотримання ними під час перебування в лісових масивах, правил поводження із вогнем, – додав Олександр Миколайович.

Реклама