Людям, які прихистили в себе переселенців, платитимуть на місяць удвічі більше коштів

Людям, які прихистили в себе переселенців, платитимуть на місяць удвічі більше коштів
в Новини

Кабінет Міністрів з 1 жовтня розширює можливості розселення внутрішньо переміщених осіб, зокрема удвічі збільшується розмір компенсації людям, які надали тимчасове житло внутрішнім переселенцям у межах програми «Прихисток».

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Так, програма передбачає державну компенсацію за житлово-комунальні послуги тим, хто безоплатно прихистив внутрішньо переміщених осіб із ТОТ чи зон проведення воєнних (бойових) дій.

“Власники житла, що розмістили у себе ВПО, отримуватимуть 900 гривень замість 450 за кожну таку особу на місяць”, – йдеться у повідомленні.

Нещодавно уряд схвалив ще одну новацію: при нарахуванні субсидій згадана компенсація не буде обчислюватися як отриманий дохід. Вказане стане ще одним хорошим стимулом для тих, хто приймає у себе вимушених утікачів від війни.

Крім того, окремо було розширено перелік закладів, які отримають компенсацію за комунальні послуги, якщо прихистять ВПО. Таке право матимуть не лише державні та комунальні підприємства, а і юридичні особи, ФОПи, релігійні організації й інші – всі, хто готовий прихистити внутрішніх переселенців.

Читайте також: Історія подружжя Асаулків: як виживали в розбомбленому Маріуполі та боролися із онкозахворюванням у Черкасах