Майже два мільйони сіянців уже висадили лісівники Черкащини

Майже два мільйони сіянців уже висадили лісівники Черкащини
в Новини

На Черкащині осіннє садіння лісу на завершальному етапі. Лісівники створили 140,3 га лісових культур, перевиконавши поставлені завдання на майже 60 га. Про це інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Також здійснено доповнення минулорічних лісових культур на площі 1211,1 га. Загалом у рамках програми Президента «Зелена країна» восени висаджено 1 915 332 шт. сіянців деревних порід – дуба, сосни, модрини, горіха чорного та ін.

До слова, цьогоріч навесні лісівниками Черкащини вже створено лісових культур на загальній площі 764 га – висаджено 5,3 млн шт. сіянців дуба, сосни, горіха чорного, клена, липи, ялини, модрини та ін.

Для забезпечення максимальної приживлюваності сіянців у держлісгоспах використовуютьи вологонакопичувачі, висаджують сіянці із закритою кореневою системою, створюють лісові культури механізовано.

Наразі лісові господарства області збирають урожай лісового насіння і вже заготовили 57 тонн. Зібрано близько 45 тонн жолудя та 11,3 тонн насіння горіха чорного. Крім того, заготовили 491 кг насіння сосни звичайної. Решта – це насіння інших супутніх деревних порід, таких як горіх грецький, ясен, береза, клен, липа, слива, абрикос, вишня та ін.