Майже всі категорії населення можуть розраховувати на нарахування субсидії

Майже всі категорії населення можуть розраховувати на нарахування субсидії
в Новини

Зважаючи на більш спрощений порядок оформлення субсидії, нині майже всі категорії населення можуть розраховувати на її нарахування.

– Уряд та Президент України врахували реальні потреби громадян, коли, у зв’язку зі складною економічною ситуацією в країні, рівень доходу родин, зокрема соціально-незахищених категорій населення, не дозволить самостійно оплачувати комунальні послуги, – зазначає заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль. – Для цього державою розроблено дієвий механізм, а саме: індивідуальний підхід до розрахунку субсидій за спрощеною системою. При цьому органи влади врахували ті непорозуміння, які виникали в громадян під час проведення першої хвилі нарахування субсидій – в травні цього року. Як наслідок, починаючи з весни цього року, враховуючи нововведення, лише по місту Черкаси звернень стало вдвічі більше – понад 26 тисяч за новою формою, торік – 13 тисяч.

За словами заступника голови, нині органи соціального захисту населення налагодили тісні контакти з органами фіскальної служби, пенсійного фонду. Практично всі обмеження, котрі діяли донедавна, – скасовано. Зокрема: в новій формі декларації вже не потрібно вказувати дані про розмір доходів, громадяни повинні зазначати лише вид свого доходу та джерело, з якого отримані кошти. Окрім того, скасовано штрафні санкції за допущені громадянами помилки, які мали стягуватися в подвійному розмірі отриманої субсидії. Єдиним обмеженням є одноразова покупка вартістю понад 50 тисяч гривень.

– Можливість оформлення субсидії за спрощеною системою – це реальний крок держави назустріч громадянам, що допоможе їм більш впевнено почувати себе, споживаючи опалення та електроенергію, – наголошує Віталій Володимирович. – Ми маємо враховувати, що нині Україна перебуває в тому стані, коли, на жаль, основним постачальником тепла для нашої держави є північний сусід. Із ним ми повинні виходити на європейські стосунки та відповідну цінову політику. Однак лише таким чином зможемо в подальшому вибудувати енергетичну та економічну незалежність нашої країни.

Довідково:

На сьогодні в області органами соціального захисту опрацьовано майже 136 тисяч заяв. Із них 65 тисяч – ті господарства, сім’ї яких отримали субсидії минулого року і їхні документи опрацьовані автоматично – без повторної їх подачі. Наразі понад 133 тисячам родин субсидія призначена. На сьогодні її розмір становить 192 гривні, але вже під час опалювального періоду вона значно зросте. Очікується також, що з початком опалювального періоду кількість звернень збільшиться до 180 тисяч, що втричі перевищує минулорічний показник.

Повідомляє Черкаська ОДА.