«Доки світло не згасне назавжди»: Макс Кідрук розповів про особливості нового роману з доповненою реальністю (ІНТЕРВ’Ю)

в Інтерв'ю Культура Новини
0 Коментарів
besplatka_728_90_ukr

Макс Кідрук – один із найуспішніших українських письменників, автор першого технотрилера «Бот». Щоразу зустрічі із ним викликають великий ажіотаж серед черкащан. Нещодавно Макс Кідрук завітав на третій Черкаський книжковий фестиваль із презентацією першого в Україні роману з доповненою реальністю «Доки світло не згасне назавжди». В ексклюзивному інтерв’ю «ВиЧЕрпно» письменник розповів про особливості цієї книги, ідею створення та чому черкаська аудиторія читачів є особливою для нього.

У романі «Доки світло не згасне назавжди» мова йде про сестер Руту й Індія, попри незвичні імена, вони проживають цілком буденні життя: Індія навчається на лікаря, Рута закінчує одинадцятий клас. Усе раптово змінюється, коли через нещасний випадок гине наречений Індії. Раніше близькі сестри віддаляються, звинувачуючи одна одну в тому, що сталося. І саме тоді, коли, здавалося б, із конфлікту вже не виплутатися, Рута виявляє, що здатна впливати на реальність у снах. Невдовзі в її сновидіннях з’являються химерні тіні, і що ближче вони підступають, то дужче мерхне світло довкола дівчини. За нестримним бажанням повернути колишнє життя Рута не помічає, як кожен наступний сон стає дедалі темнішим.

- Максе, розкажіть, чому Ваш новий роман є особливим?

- Вихід цієї книги я анонсував ще минулого року. Глобальна ідея була проста — залучити до читання молодь, яка фізично здатна до читання, але з певних причин не читає книги. Своєї обіцянки я дотримався, тому до книги був створений додаток. Його можна безкоштовно завантажити. Сам додаток має багато фішок, що значно розширює сприйняття роману. Ці фішки я умовно поділяю на декілька категорій: візуальні та текстові. Найбільш ефектною є візуальна фішка — інтерактивна обкладинка. Ви запускаєте додаток, наводите на обкладинку і вона оживає. Використання додатку дає можливість створити по-справжньому нелінійний сюжет. Паралельні сюжетні лінії, які розвиваються, немов нанизані на одну нитку. Технічно такий роман залишається однаково лінійним, однак використання додатку дає можливість відтворити сюжет роману деревоподібним.

- Звідки виникла ідея для створення роману?

- Техніка доповненої реальності вже існує. Тому ми з командою вирішили створити перший мобільний додаток доповненої реальності для дорослої книги. Ви матимете можливість поспілкуватися з персонажем. Тобто є персонаж, який для моїх постійних читачів уже знайомий. Він перебуває у загадковому місці, про яке я навмисно не так багато пишу у романі. Це необхідно для того, щоб ви самі у нього запитали, де він перебуває та що відбувається довкола. Він не просто відповість вам, а надішле відео для того, щоб ви поринули у загадкову атмосферу. Також у тексті є певна піктограма, яка розташована в тому місці, де з’являється персонаж і де за логікою сюжету ви маєте з ним поговорити. Поки ви не дійдете до неї, то ніякого чату не буде.

51809b10dc9f822ef213891b0b299c83

- У Вас уже було дуже багато презентацій по різним містам України. Чим відрізняється аудиторія читачів з Черкас з-поміж інших?

- У Черкасах дуже багато прихильників моєї творчості. Я ніколи не скуплюся на компліменти черкащанам. Після кожного туру створюю рейтинг міст і минулого року Черкаси опинилися на другому місці. До Черкас завжди дуже приємно приїжджати.

- Ви маєте освіту інженера. Коли зрозуміли, що хочете займатися письменницькою діяльністю?

- Я все життя хотів бути письменником. Зокрема, через те, що мені легко вдавалося вивчати точні науки, я здобув освіту інженера. Попри це хист до письменницької діяльності ніколи не згасав.

- Чого варто очікувати черкаським читачам від Макса Кідрука наступного року?

- Я починаю працювати над серією книг про майбутнє, яка матиме назву «Нові темні віки». Це будуть книги про колонізацію Марса, екологічні та політичні проблеми Землі. Написання першої книги з серії вимагає значної підготовки, тому припускаю, що працюватиму над нею щонайменше два роки. Наступного року не буде ні туру, ні роману.

KAYLAS_BC

Можливо Вас зацікавить

Інтерв'ю
«Там я побачив зовсім інший світ — українство!» Всесвітньо відомий скрипаль Василь Попадюк: як залишитися українцем, живучи в Канаді (ІНТЕРВ’Ю)
Інтерв'ю
На варті здоров’я. Якби я міг повернути батька або Чого варте життя лікаря. Історія родини померлого від ковіду Олега Гайди
Інтерв'ю
«Успішний бізнес — успішне місто»: як черкаський судинний хірург заснував сучасний медичний центр (ФОТО)