
Сьогодні на Черкащині попрощалися із нацгвардійцем, якого збив київський суддя

Черкаський велопатруль затримав чоловіка з наркотиками

На Черкащині під колеса потрапив 3-річний хлопчик (ФОТО)

Військового, який понад рік вважався безвісти зниклим, поховали в Тальному

Унаслідок ДТП у Червоній Слободі одну з автівок розірвало навпіл (ФОТО)

На Звенигородщині горіла будівля, пошкоджена покрівля та перекриття

ППО на Черкащині збила два ворожі дрони

У Черкасах бійці бригади “Лють” завершили первинну професійну підготовку

Черкаські рятувальники отримали гуманітарну допомогу від Червоного Хреста

Загинув під час теракту в Оленівці: у Черкасах поховали “азовця”

Чемпіонат із медіаграмотності відбувся у Черкасах

Поліція охорони Черкащини поповнилася новими кадрами

Лікарі Черкаського кардіоцентру прооперували пацієнта за найсучаснішою технологією TAVI

Від імені податківців Черкащини дзвонять шахраї й вимагають гроші в підприємців
- Новини
- Сьогодні на Черкащині попрощалися із нацгвардійцем, якого збив київський суддя
Максим Поляков допомагає ЗСУ з закупівлями дронів: що відомо про ці БПЛА

Наприкінці червня платформа United24, спільно з Генштабом ЗСУ і Мінцифри, оголосили про запуск ініціативи «Армія дронів». Програма передбачає постачання до збройних сил мінімум 200 тактичних безпілотних літальних апаратів, призначених для аерофоторозвідки та інших бойових задач. Уже на старті акції українцям та міжнародним партнерам вдалося зібрати понад 200 млн гривень, а ще кількома днями пізніше суму вдалося подвоїти. Одним з найбільш активних донорів став підприємець Поляков Максим Валерійович, який переказав до фонду понад 100 млн грн.
Невдовзі після початку кампанії стартувало і навчання операторів БПЛА, яке станом на 1 серпня пройшло понад 400 українських воїнів. 25 липня міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що вже скоро перші дрони, придбані за кошти фонду United24, прибудуть на фронт. Уже підписано контракти з виробниками на суму понад 260 млн грн.
Які БПЛА поповнять «Армію дронів»
У межах ініціативи «Армія дронів» головним пріоритетом є постачання до ЗСУ мінімум 200 безпілотників, призначених для здійснення повітряної розвідки у прифронтовій зоні. Це – базова кількість БПЛА, необхідна для покриття усієї лінії зіткнення, протяжність якої сягає 2,5 тис. км. Але, окрім розвідувальних дронів, у межах програми ЗСУ отримають й інші типи БПЛА.
Warmate
Warmate – польський ударний безпілотний комплекс, який застосовується для знищення ворожих об’єктів на відстані до 10-15 км. Він складається з мініатюрних літаків-снарядів (або баражучих боєприпасів), які наводяться на ціль та атакують її згори, і командного пункту управління, з якого здійснюється керування БПЛА. У випадку не виявлення цілі й невиконання завдання, дрон здатен повернутися в точку запуску та може бути використаний повторно. На озброєнні в БПЛА – декілька типів зарядів, серед яких – осколково-фугасні (для боротьби з особовим складом ворога), кумулятивні (для ураження техніки та укріплень) і термобаричні (для боротьби з особовим складом і технікою та розпалення пожеж і місцях дислокації супротивника).
Як повідомив міністр цифрової трансформації, перший контракт передбачає постачання 2 наземних станцій управління дронами, а також 20 власне літальних апаратів. Яка модифікація БПЛА буде поставлена – представник уряду не розповів. Дрони Warmate використовуються ЗСУ вже кілька років. «Бойове хрещення» такі апарати пройшли в протистоянні на сході, а після повномасштабного вторгнення росії – використовувалися, наприклад, для точного ураження техніки окупантів, розташованої на території ЗАЕС в Енергодарі.
FlyEye
Окрім Warmate, ЗСУ також отримають від польського виробника WB Electronics і дрони FlyEye. Ці безпілотники призначенні для ведення повітряної розвідки. Дальність їх польоту сягає 50 км, а максимальна швидкість – 150 км/год. Використаний у парі з Warmate, БПЛА відіграє роль навідника. Після того, як розвідувальний дрон отримає координати цілі, їх можна передати ударному безпілотнику, який і атакує ворожий об’єкт.
Як і Warmate, БПЛА FlyEye вже активно використовуються ЗСУ. Перше їх бойове застосування відбулося ще в 2016 році. Як відзначають військовослужбовці, ці дрони відрізняються здатністю добре протистояти засобам РЕБ та ППО і наближатися до ворожих об’єктів непоміченими.
Як зазначив Михайло Федоров, незабаром ЗСУ отримають 20 безпілотників FlyEye. Їх придбання стало можливим саме завдяки допомозі Макса Полякова, який переказав до фонду «Армія дронів» понад 100 млн грн. Це – не перша велика допомога бізнесмена збройним силам.
Максим Поляков – IT-підприємець родом із Запоріжжя, який активно займається розвитком сучасних технологій, зокрема, в космічній індустрії. З початку повномасштабного російського вторгнення він став відомим як один з найбільших приватних донорів, що направляє кошти на підсилення обороноздатності нашої країни. У перші тижні війни підприємець уклав угоду з GEOSAT про надання Україні ексклюзивного доступу до якісних супутникових фото території України та прифронтових регіонів, зокрема, 100 км від кордонів країни. Трохи згодом бізнесмен переказав 1 млн доларів фонду «ТАПС-Україна», і ще 1,3 млн – фонду Сергія Притули. Крім того, Максим Поляков за власний кошт замовив українській компанії Kvertus виготовлення 100 антидронових рушниць для боротьби з БПЛА. Вартість одного такого пристрою складає 12 тис. доларів США.
