Малий бізнес протестував під стінами ОДА проти встановлення касових апаратів (фото)

в Економіка, Новини, Суспільство

Сьогодні зранку під стінами облдержадміністрації мітингували підприємці з вимогою не встановлювати касові апарати для представників малого бізнесу, зокрема тих, які здійснюють свою діяльність на ринках. З таким гаслом та «Депутати! Прийміть законопроект №1718» (він  передбачає звільнення від обов’язкового застосування РРО платників єдиного податку І–ІІІ груп – ред.)  підприємці Черкас вимагали, щоб їх почули.

5

6

Закон, прийнятий 28 грудня 2014 року Про внесення змін до Податкового кодексу України, покликаний, на думку організаторів акції, знищити спрощену систему оподаткування. Це в той час, коли на всіх щаблях влади заявляють про спрощення умов ведення бізнесу.

Зі зверненням не застосовувати до  платників єдиного податку першої-третьої груп реєстратори розрахункових операцій, підприємці міста вже зверталися до Президента України, Верховної Ради та прем’єр-міністра та відповіді поки не отримали. Тож завтра збираються вирушити на Київ.

– Ми не проти введення касових апаратів, – сказав голова Черкаської міської профспілки робітників торгівлі громадського харчування та послуг Леонід Запорожець. – Проте вони самі по собі коштують чимало (ціна стартує від 6 тис грн), а ще сюди потрібно порахувати їхнє обслуговування, проведення Інтернету. А на деяких ринках навіть електромережі не всюди підведені. Тому в нинішніх умовах зубожіння населення та катастрофічного падіння споживчого ринку ми  й так поставлені на грань виживання.

Якби держава їх централізовано закупила, як наприклад в Грузії, то ми не проти встановлення. Але ж там ще й ціла система штрафів передбачена: не дай бог якийсь чек не зайде, або пропаде Інтернет чи зламається касовий апарат – його потрібно відновити протягом 3-х днів. Якщо не зробив – штраф.

1

Вислухати прохання підприємців від обласної влади вийшли заступник голови ОДА Юрій Сас та  начальник Головного управління Державної фіскальної служби України у Черкаській області Володимир Коломієць, які прийняли з рук протестувальників резолюцію та запевнили, що вивчать це питання.

3

– Ми будемо дуже обережно застосовувати штрафні дії до підприємців, які не встановили касові апарати, – запевнив Володимир Коломієць. – Ваші представники входять до нашої  громадської ради, яка збирається по першому їхньому проханню. Ми прислухаємося до них. Також ми передамо ваше рішення до Державної фіскальної служби, щоб вони знали про вимоги наших підприємців. І шукатимемо якийсь спільний компроміс.

2