Малий і середній бізнес все частіше користується послугами фрілансерів

Малий і середній бізнес все частіше користується послугами фрілансерів
в Новини

Бренд України на світовому фріланс-ринку дуже відомий, і з часом стає все сильнішим. Наприклад, за підсумками 2014 р. наша держава зберігає лідерство з фріланс-послуг у сфері ІТ серед країн Східної Європи.

Що стосується зворотного тренду, то поки що ситуація не вражає: на світових майданчиках українських замовників менше 1%. Але в останні роки очевидне швидке зростання кількості замовників і виконавців, які співпрацюють на внутрішньому ринку, йдеться у матеріалі Forbes.ua

За словами засновника і керівника українського фріланс-майданчика Freelancehunt Олега Топчія, це пов’язано з падінням економіки і девальвацією гривні.

– Бізнес змушений оптимізувати витрати, тому попроектна співпраця з фрілансерами стає хорошою альтернативою штатним співробітникам, – розповідає він.

Крім того, у порівнянні з компаніями або студіями, робота з фрілансерами також дозволяє істотно економити бюджет, не скорочуючи обсяг і якість послуг, що замовляються у підрядників.

Наприклад, на українському фріланс-майданчику Freelancehunt за підсумками першого півріччя зростання кількості користувачів склало близько 30% (зараз на сервісі працює більше 80000 фрілансерів різних напрямків), а кількість публікованих щодня проектів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилася в два рази.

Таке зростання є прямим наслідком конкурентної вартості та простоти віддаленого співробітництва, завдяки чому українські замовники, особливо малий і середній бізнес, останнім часом все частіше користуються послугами фрілансерів.

Кому і що замовляють

Послуги, які замовляють – найрізноманітніші: від дизайну виставкових стендів і торгових павільйонів до розробки веб-сайтів і мобільних додатків; від бухгалтерських та юридичних послуг до обробки фотографій і відеомонтажу. При цьому найбільш затребуваними фахівцями є веб-програмісти, копірайтери, дизайнери та SEO-оптимізатори – радикальних змін порівняно з минулим роком немає.