Мамо, від чого нас мають захищати?

в Анна Романенко Блоги Новини

Декілька днів поспіль донька мене запитувала, що відзначають у День захисту дітей. Я намагалася їй пояснити, що колись давно був заснований такий день у році, коли в усьому світі нагадують, що права, життя і здоров’я дітей — це найцінніше, найпріоритетніше для кожної людини.

— То від чого нас мають захищати? — не вгамовувалася донька.

Після ще кількох хвилин пояснень, що не всім діткам пощастило мати батьків, що, на жаль, є діти, яких ображають навіть їх рідні, що в світі (у нашому прогресивному ХХІ столітті!!!) досі існують такі поняття як дитяча праця і рабство, я зрозуміла, що моя дитина не може це зрозуміти, оскільки не відчувала себе незахищеною, принаймні, в масштабному значенні цього слова.

І тут був невеличкий момент мого материнського тріумфу! Навіть у цьому часто непривітному суспільстві вдалося створити таке середовище, в якому мої діти відчувають себе захищеними. І їм важко зрозуміти, що їх можуть образити, зробити боляче чи неприємно в їх найближчому оточенні.

У їхньому світі існує тверда істина: якщо ти дитина, то апріорі повинна отримувати турботу, захист і ще безліч благ від дорослих. Так би хотілося, щоб якомога більше дітей мали саме таке відчуття — захищеності!

Звичайно, я не забуваю, що не зможу вберегти і захистити їх від усіх життєвих негараздів. Від їхніх перших розчарувань, несправедливості, жорстокості, від якої ніде не сховаєшся. Але так хочеться, щоб в їхньому житті збереглося відчуття, що десь є той острівець, де можна почувати себе захищеним. А коли вони стануть дорослими, то зможуть створити навколо себе теж такі острівця безпеки затишку і комфорту. І чим більше в світі буде таких острівців, тим менше буде потреби відзначати День захисту дітей.

А ще, хоч на це часто і скаржаться вчителі, сучасні діти набагато краще, ніж ми колись, знають про свої права. Тому частіше навіть доводиться нагадувати, що у них свої, хоч і маленькі, обов’язки. Найперший — бути щасливими! Адже щасливим людям не треба нікого ображати, а отже — нікого буде і захищати!

Можливо Вас зацікавить

Анна Романенко
Час усього червоного і плюшевого минув, або щоб я ніколи не подарувала на День святого Валентина
Анна Романенко
Коли я стала мамою…
Анна Романенко
Ідемо завтра святити макові букети!