Марш пам’яті крізь роки

Фото/Віктор Надточій

Фото/Віктор Надточій

в Дозвілля, Новини

14 жовтня декілька сотень черкащан під національними прапорами, зі смолоскипами пройшли центральною вулицею міста.

Захід був приурочений до 73-ї річниці створення Української повстанської армії та до Дня захисника України. Символічна хода пам’яті захисників України розпочалася від площі Б. Хмельницького, а завершилася вічем біля пам’ятника Т. Шевченку. Кілька сотень людей пройшли головною вулицею Черкас з гаслами «Слава Україні – Героям Слава!», «Слава Нації – Смерть ворогам!», «Разом і до кінця!», «Один за всіх і всі за одного!», «Бандера, Шухевич – Герої України», «Героям східного фронту наше тричі – Слава! Слава! Слава!», «Свободу політв’язням!» та ін.

Про це інформує черкаський осередок Всеукраїнського молодіжного руху “Національний альянс”.

– Ми пам’ятаємо наших Героїв, від сивої давнини до полеглих в АТО хлопців. 14 жовтня 2015 року – другий рік після Революції Гідності і під час визвольної війни на східних теренах України ця хода присвячена пам’яті про українських повстанців минулого та сучасного! – повідомляють організатори маршу.

Фото/Віктор Надточій
Фото/Віктор Надточій

Голова Черкаського осередку «Національного Альянсу» Наталія Шум’янко зазначила, що хода є символічною, але змушує згадати тисячі знаних і незнаних Героїв, що загинули виборюючи незалежність рідної держави.

– Вони боролися не за Гітлера! Не за Сталіна! А саме за незалежність України! Незалежність, яку ми сьогодні знову мусимо виборювати! Ми пам’ятаємо всіх, хто загинули в цій боротьбі. Вони не вмерли. Вони живі. В нашій пам’яті. В своїх справах. І їхню справу маємо довести до кінця. Мусимо показати, що Україна вільна, Соборна і незалежна, – зазначила очільниця.

Фото/Віктор Надточій
Фото/Віктор Надточій

На закінчення віче, учасники спільно виконали Державний гімн України, а потім рушили на ватру «Вечір повстанської пісні» поблизу Долини Троянд. Там, біля вогнища, разом з Олексою Хуторним співали пісень, водили хороводи та  просто спілкувалися з однодумцями.

Організаторами заходу є ВМГО «Національний Альянс».

Долучилися також «Самооборона Майдану м. Черкаси» та «Права молодь».