Медицина, озброєння, захист: у Черкасах відбулися масштабні навчання по виживанню у воєнний час (ФОТО)

Медицина, озброєння, захист: у Черкасах відбулися масштабні навчання по виживанню у воєнний час (ФОТО)
в Неоголошена війна, Новини

19 лютого представники Нацкорпусу провели для черкащан масштабні навчання по виживанню у разі вторгнення ворога на наші землі. Про це повідомила журналістка «Вичерпно» з місця події.

Навчання складались із декількох етапів: медицина, озброєння та пересування в місті малими групами. Загалом до заходу долучилися близько 300 черкащан.

Нагадаємо, протягом останніх двох тижнів представники Нацкорпусу Черкащини вже влаштовували схожі навчання. Спершу людей ознайомили із теоритичними необхідними навичками: як зібрати тривожну валізу, як діють окремі види зброї, як захиститися від обстрілів та як допомогти рідним. Наступного заняття людей детальніше навчали основам тактичної медицини.

Захід, який провели 19 лютого, допоміг черкащанам закріпити всі знання на практиці.

– Весь світ сьогодні лякає нас великою війною. Нам показують картинки повномасштабного наступу на наші землі. Хтось намагається посіяти паніку, але я знаю одне – чудові ліки від паніки – це здоровий розум i готовність. Зараз ми маємо велику армію, нацгвардію та українців, які готові боронити свою землю. Досвід, який ми принесли з війни, сьогодні ми передамо й вам. Закликаю вас не панікувати, але готуватися треба, – сказав очільник Нацкорпусу Черкащини Дмитро Кухарчук.

Усіх присутніх розділили на чотири групи та провели навчання за всіма напрямами.

– Ми не Ізраіль, де майже кожен пройшов військову підготовку, й у разі загострення або повномасштабної війни може взяти до рук зброю. Але ми бачимо як поводить себе ворог, тому сьогодні тут так багато людей. Кожен хоче отримати хоча б мінімальні знання та навички, – коментує представник Нацкорпусу Ігор Зайчук.

Людям розповіли про види зброї та як з нею поводитися, показали основні способи надання медичної допомоги постраждалим, навчили тактиці пересування містом у воєнний час.

– Загроза є і вона реальна. Я тут, бо мені страшно бути немічною й безпомічною перед людьми, які можуть прийти загарбати мою землю. Я хочу отримати хоч елементарні навички для захисту себе й своїх дітей, – поділилась черкащанка Ілона.

Кампанія “Не панікуй! Готуйся!” розгорнута на території всієї країни. Великі вишколи сьогодні пройшли в Черкасах, Харкові, Львові, Києві, Івано-Франківську, Полтаві та Житомирі. Знання та вміння, які українці отримують на цих навчаннях, можуть врятувати їх життя та життя близьких їм людей.

*Фото – пресслужба Нацкорпусу, Вичерпно