Меморіальний комплекс афганцям все-таки добудують

в Новини Суспільство

Вчора члени виконавчого комітету на засіданні жваво обговорювали проект рішення про надання КП «Черкасиінвестбуд» функції замовника недобудованого меморіального комплексу на розі бул. Шевченка — вул. Святотроїцької (колишня Кірова — ред.). Зараз він перебуває у стані передачі на баланс КП «Черкасиінвестбуд» від Спілки воїнів-інтернаціоналістів.

— Спілка «афганців» не може самостійно проводити ні реконструкцію, ні будівництво, у них недостатньо сил і коштів на це. Тому вони звертаються як громадська організація до міської ради, виконавчого комітету з проханням взяти функції замовника на КП «Черкасиінвестбуд», — пояснює перший заступник міського голови Станіслав Овчаренко.

Станіслав Анатолійович говорить, що на добудову пам’ятника міська рада виділила близько 1 млн грн. 1 млн 300 тис. грн субвенцію до міського бюджету дала обласна рада. На сьогодні йде коригування проекту, після якого будуть проводитись будівельні роботи.

— Станом на сьогоднішній день проведено техобстеження будівельних конструкцій, які стояли законсервовані довгі роки. На основі цього буде розроблятися проект, — говорить директор депертаменту архітектури, містобудування та інспектування Артур Савін.

20160524_104114

— Навіщо вони тоді бралися за цю справу, якщо це їм не під силу, — обурюються члени виконкому.

Станіслав Овчаренко пояснює, що афганці бралися за будівництво давно, їм виділялися невеликі кошти, які були несвоєчасно освоєні. Зараз кошти вже виділені, сесія міської ради затвердила це рішення. Зараз йде мова тільки про те, щоб швидко закінчити роботи.

Член виконкому Ігор Коломоєць наголосив на проблемі дитсадка, котрий постраждав через будівництво меморіального комплексу:

— Дитячий садочок №21, який знаходиться поряд біля будівництва, обвалюється. Вони «склепали» яму, завдяки якій через зсув ґрунту порушились стіни садочка. Я пропоную виділити частину коштів на реконструкцію 2 груп садочків, які зазнали втрат.

Член виконкому Олексій Колісник пропонує зробити експортну оцінку постраждалої будівлі дитсадка, щоб було підтвердження, що ця добудова приносить йому шкоду. Якщо буде необхідність, то дійсно треба виділити кошти на ремонт дитсадка.

Член виконкому Іван Кієнко взагалі вважає, що меморіальний комплекс афганців не найважливіше питання у місті, на яке потрібно виділяти 2 млн 300 тис. грн:

— Я голосувати не буду. Краще б ці гроші виділили на щось важливіше, а не будувати черговий музей. Можна було б його розмістити деінде, наприклад, у приміщенні колишньої Табачної фабрики. А з ямою треба було вирішити давно.

Зрештою, після півгодинної дискусії члени виконкому все-таки проголосували за надання КП «Черкасиінвестбуд» функції замовника недобудованого меморіального комплексу. Ігор Коломоєць – проти, Дмитро Кухарчук та Іван Кієнко – утрималися.

Можливо Вас зацікавить

Новини
18 черкащан померли, жоден не одужав: в області від коронавірусу лікуються більше 10 тисяч осіб
Новини
Збирала гриби й загубилася: у лісі на Черкащині понад три години шукали літню жінку
Новини
8-річна черкащанка підкорила суддів шоу «Україна має талант»