“Ми дотуємо прибуткове підприємство, яким неефективно управляють”, – Іван Сухарьков про КП “Черкасиводоканал” (ВІДЕО)

“Ми дотуємо прибуткове підприємство, яким неефективно управляють”, – Іван Сухарьков про КП “Черкасиводоканал” (ВІДЕО)
в Відео, Економіка, Новини

Прибуткові комунальні підприємства не повинні дотуватися з міського бюджету, вважає депутат Черкаської міської ради від ВО “Черкащани” Іван Сухарьков. Ці кошти, на його думку, можна використати ефективніше – на дитячі садочки, школи і т. д. Таку думку він висловив в студії “ВиЧЕрпно”.

Також міська рада повинна слідкувати, щоб тарифи, які впроваджують КП, були економічно обґрунтованими.

– Це стосується і Служби чистоти, і теплокомуненерго і водоканалу. Зокрема, за останній період водоканал підвищив тариф на 30 % і ввів абонплату. І в той же час директор КП “Черкасиводоканал” просить фінансову підтримку для підприємства. А перевірка Держаудитслужби зафіксувала у них порушень на 144 мільйони гривень, з них 76 мільйонів – це той прибуток, який підприємство могло б отримати. Виходить, що ми дотуємо прибуткове підприємство, яким неефективно управляють. Тому депутатський корпус повинен включатися, дивитися, і якщо є неефективний менеджер, то прибирати його. Якщо робота неправильно налагоджена, то потрібно допомагати і в деяких ситуаціях надавати фінансову підтримку, наприклад, коли стався аварійний порив, – висловив своє бачення Іван Сухарьков.

Загалом же ситуацію по кожному комунальному підприємству потрібно вирішувати системно, роботи проводити капітальні, зокрема, із заміни мереж – як теплокомуненерго, так і водоканалу.

Детальніше про це та багато іншого дивіться у нашому відео: