Міський голова Черкас отримує середню зарплату серед інших очільників міст України

Міський голова Черкас отримує середню зарплату серед інших очільників міст України
в Новини

Рух ЧЕСНО проаналізував заробітні плати міських голів України. Якщо говорити загалом про обласні центри, то середній заробіток очільників міст — 53 тис. грн на місяць. На цьому фоні міський голова Черкас заробляє середню заробітну плату в 57 тис. грн.

У 2021 році депутати встановили очільнику Черкас надбавку до заробітної плати у розмірі 100% посадового окладу і щомісячне преміювання розміром 240% посадового окладу. До слова, у 2018 році преміювання Анатолій Бондаренко отримав лише з третього разу. А вже у 2019 році міський голова відмовився від премії, за яку прооголсоували депутати.

До слова, посадовий оклад міських голів — величина стала й затверджена постановою Кабміну ще у 2006 році.

Відповідно до цього документа, очільнику міста з населенням понад один мільйон осіб встановлено посадовий оклад розміром 16 940 грн, із населенням до 180 тисяч — 15 тис. грн, а всім іншим — 15 900 грн. Тобто різниця в межах 2 тис. грн.

У реальності рівень та умови оплати праці міського голови визначають депутати.

Для цього вони користуються певними постановами Кабінету міністрів, які передбачають умови оплати праці осіб місцевого самоврядування.

Зазвичай на початку каденції депутатам пропонують проєкт рішення, де фіксують умови оплати праці новообраного міського голови.

Основою є посадовий оклад, що становить основну, але не більшу частину заробітку міського голови.

Сюди можуть входити надбавки: за ранг посадової особи, за вислугу років, за високі досягнення у праці, за науковий ступінь, вчене звання та навіть за знання іноземної мови. Крім цього депутати встановлюють величину щомісячної премії у відсотках від окладу. Інколи вона може становити і 100, і 300% від окладу.

До заробітної плати входять також відпускні, лікарняні, компенсації за відрядження, матеріальні допомоги та інші виплати.

Дуже часто очільники міст отримують матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Її суму теж затверджує рада.