Місто, яке вражає! Краса черкаських водограїв

в Ексклюзив Культура Новини Туристичні Черкаси Фонтани

Видання «ВиЧЕрпно» продовжує знайомити жителів та гостей міста з Черкасами, які вражають. Останнім часом значного оновлення зазнали водограї міста. Деякі вже реконструювали, зокрема один із фонтанів у Долині троянд зробили пішохідним, а фонтан у парку «Сосновий бір» наразі на стадії оновлення.

Водограї вже давно стали улюбленими місцями для відпочинку черкасців та гостей міста у літню спеку. Вони притягують до себе як дітей, так і дорослих.

Тож, шановні черкасці та гості міста, до вашої уваги найкрасивіші фонтани міста Черкаси, кожний з яких стане чудовим місцем для вашого відпочинку…

1. Фонтан біля міської ради

Місце розташування: вул. Байди Вишневецького, 36

Як дістатися: маршрутка №26 (від нового автовокзалу та залізничного вокзалу)

фонтан біля міськради

«Їжачки» або як їх ще лагідно називають черкасці «одуванчики» однозначно слугують окрасою міста. Лавочки, які розташовані навколо них, ніколи не пустують, адже прохолода, яка йде від двох водограйчиків чудної форми та бажання зробити світлину на їхньому фоні, приваблюють чимало як місцевих жителів, так і гостей обласного центру.

2. Фонтани на Соборній площі у вигляді гранітних куль

Місце розташування: Соборна площа

Як дістатися: маршрутка №26 (від нового автовокзалу та залізничного вокзалу), тролейбус №3 (із залізничного вокзалу)

фотани біля ОДАjpg

Фонтани на Соборній площі, або як їх ще в народі називають «кулі Тулуба», пов’язуючи з ім’ям колишнього очільника облдержадміністрації, з’явилися в Черкасах у 2011 році. Вони були розміщені у рамках загальної реконструкції Соборної площі. Прототипом черкаських куль став фонтан у сквері ім. Козицького у Вінниці.

3. Фонтан за обласною радою

Місце розташування: бульв. Шевченка, 185

Як дістатися: маршрутка №26 (від нового автовокзалу та залізничного вокзалу), тролейбус №3 (із залізничного вокзалу)

За облрадою

Відроджений у 2008 році фонтан має підсвітку, струмені води випускаються в такт музики, яка лунає на весь майдан. Розташований у сквері за облдержадміністрацією, а отже у самому центрі міста, фонтан приваблює багато людей, які відпочивають там і насолоджуються його прохолодою.

4. Фонтан біля ПК «Дружба народів»

Місце розташування: бульв. Шевченка, 249, площа Б. Хмельницького

Як дістатися: маршрутний автобус №28 (від нового автовокзалу та залізничного вокзалу)

rfJZretok3U

Фото тимчасово взято із сайту cherkasu.blogspot.com

У 1980 було відкрито фонтан на площі біля «Дружби народів». Тоді він називався «водограй кольорової музики». У 2011 році у Палаці культури «Дружба народів» розпочалася масштабна реконструкція. Окрім іншого, було реконструйовано площу і фонтан перед палацом культури. Але навіть після реконструкції головною родзинкою фонтану залишаються його кольорові гейзери. Ще з початку свого заснування, фонтан зажив романтичної слави: закохані пари і донині назначають біля нього зустрічі.

5. Фонтан у Долині троянд

Місце розташування: вул. Гагаріна (спуск із Замкового узвозу, повз Пагорб Слави, узбережжя Дніпра)

Як дістатися: маршрутка №26 (від нового автовокзалу та залізничного вокзалу, вийти на зупинці площа Слави і спуститися вниз до Дніпра)

Фонтан-Долина троянд 2

Долина троянд, яка вже традиційно стала місцем проведення різноманітних фестивалів та Дня міста, у 2008 році «обзавелася» двома фонтанами, створеними у невеличких штучних басейнах. Згодом, один із водограїв був реконструйований у пішохідний фонтан.

6. Пішохідний фонтан у Долині троянд

Місце розташування: вул. Гагаріна (спуск із Замкового узвозу, повз Пагорб Слави, узбережжя Дніпра)

Як дістатися: маршрутка №26 (від нового автовокзалу та залізничного вокзалу, вийти на зупинці площа Слави і спуститися вниз до Дніпра)

Пішохідний фонтан Долина троянд

Пішохідний фонтан у Долині троянд був перероблений із одного з двох фонтанів, що були облаштовані там у 2008 році. Його відкриття відбулося влітку 2016 року. Він був зроблений за зразком водограю, що функціонує на території КП «Черкасиводоканал». Сухий фонтан відразу став улюбленим місцем розваг дітвори, які із задоволенням бавляться там у спеку.

7. Пішохідний фонтан біля Черкаського водоканалу

Місце розташування: на розі вулиць Ватутіна та Громова

Як дістатися: маршрутний автобус №8 (від Центрального ринку)

фонтан-водоканал

Пішохідний фонтан у формі сонця в сквері «»Водограй» був відкритий до столітнього ювілею КП «Черкасиводоканал». Це був подарунок від підприємства для всього міста. Над створенням «Водограю» водоканалівці працювали понад рік. Відтоді він став одним з найулюбленіших місць відпочинку черкасців.

Наразі відбувається реконструкція фонтану у парку «Сосновий бір». На початку осені, імовірно, черкасці вже зможуть побачити його оновленим.

fontan

Можливо Вас зацікавить

Ексклюзив
«Це історичний роман навпаки», — Макс Кідрук розповів про нову серію книг, творчість, тури та буктрейлери (ІНТЕРВ’Ю)
Ексклюзив
Швидкими темпами, а не маленькими кроками: що змінилося в сільських школах Черкащини за час децентралізації
Ексклюзив
Освіта майбутнього: черкаські робототехніки підкорюють світ