
– 410 орків: у Генштабі оновили дані про втрати ворога

До черкаського бюджету стягнули понад 300 тисяч гривень

За участь у протидії з водопіллям у Черкасах відзначили курсантів

У Черкасах вшанували пам’ять Олександри Шулежко (ФОТО)

До бюджету Шполянської громади повернуть майже 700 тисяч гривень

До впровадження “Картки черкасця” приєдналися міський зоопарк і одна із мереж супермаркетів

Черкаські патрульні виявили наркотичні речовини у двох чоловіків

СБУ закликає власників вуличних вебкамер припинити онлайн-трансляції

В Умані вже поставили понад 600 вікон у будинках, що постраждали від обстрілів

Черкаська обласна лікарня отримала прилади для діагностування серцево-судинних патологій

На Уманщині рятувальники ліквідували пожежу на території приватного домоволодіння (ВІДЕО)

За незаконне видобування надр на Черкащині суд стягне до бюджету понад 12 мільйонів гривень

Один із районів Черкащини залишився без світла

На Черкащині випала жінка з вікна третього поверху
- Новини
- – 410 орків: у Генштабі оновили дані про втрати ворога
Місто, яке вражає! Пам’ятники Черкас, які варто побачити

Скульптура Архистратига Михаїла
ІА «Вичерпно» продовжує розповідати жителям і гостям міста про неймовірні Черкаси, якими можна пишатися. Кожне місто цікаве якимись своїми особливими місцинами чи спорудами. І, звісно, в кожному є свої монументи. Звичайно, про всі відразу розповісти неможливо. Тож ми вирішили нагадати про кілька скульптур, які Ви, можливо, щодня бачите, а також про оригінальні і незвичні пам’ятники міста.
Пам’ятник Борцям за волю України
Місце розташування: перетин вул. Хрещатик та вул. Святотроїцької, неподалік від Пагорба Слави
Як дістатися: №26 (від залізничного вокалу або нового автовокзалу), вийти на зупинці Площа Слави, або ж тролейбусами №1, 7, 7А
Пам’ятник відкрили у квітні 2016 року в рамках вшанування Героїв Холодного Яру. Він має вигляд конусоподібного гранітного обеліска висотою 15 метрів. На обеліску розміщений кований дубово-калиновий вінок із написом «Борцям за волю України». Біля підніжжя — 8-м пам’ятних брил, на яких викарбувані посвяти учасникам національно-визвольної боротьби України різних періодів історії: борцям за волю України ХХІ сторіччя, борцям за волю України у лавах ОУН-УПА, героям Холодного Яру, героям Небесної Сотні, героям Гайдамаччини, княжим дружинникам Київської Русі, українському козацтву та учасникам Української національної революції 1917-1920 років. На вершині обеліска встановлена двометрова бронзова скульптура архистратига Михаїла, покровителя українського воїнства. Авторами проекту пам’ятника стали черкаський архітектор Юрій Калашник і відомий український скульптор Микола Білик.
Пам’ятник Тарасові Шевченку
Місце розташування: вул. Остафія Дашковича, 29
Як дістатися: маршрутним автобусом№26 (з залізничного та нового автовокзалу), №31 (від санаторію «Україна»), № 14 (з Дахнівки), тролейбуси 1, 1А, 7
Пам’ятник встановлений у 1964 році до 150-річчя від дня народження Кобзаря. Знаходиться поруч із драматичним театром, таким чином композиційно завершивши площу імені поета. Автори пам’ятника – скульптори М. К. Вронський, А. П. Олійник, архітектор В. Г. Гнезділов. Висота пам’ятника – три метри, з постаментом – сім. Нижню частину пам’ятника прикрашає вирізьблена з граніту композиція персонажів творів поета – Катерини, Прометея і сліпого кобзаря.
Пам’ятник Богдану Хмельницькому
Місце розташування: бульв. Шевченка, 249, біля Палацу культури “Дружба народів”, .
Як дістатися: маршрутка №28 (із нового автовокзалу та залізничного вокзалу), тролейбуси 1, 1А, 7
Пам’ятник відкритий у 1995 році до 400-річчя від дня народження гетьмана. Висота бронзової скульптури – 5 метрів. По обидва боки постаменту – стела із гранітних блоків, в яку вмонтовано 8 плит із написами про битви та перемоги Богдана. З обох сторін на постаменті, виконаному з гранітних блоків, встановлено дві бронзові скульптурні композиції, що символізують перемоги козаків на чолі з Б. Хмельницьким на суші і на морі. Автори – скульптори А.С. Шаталов, А.С. Фуженко, архітектори Т.Г. Довженко, В.І. Дмитренко.
Меморіальний комплекс “Пагорб слави”
Місце розташування: Замкова гора, площа Слави, біля обласного краєзнавчого музею, поблизу Долини троянд
Як дістатися: №26 (від залізничного вокалу або нового автовокзалу, вийти на зупинці Площа Слави), №31, №4, тролейбуси №1, 1А, 7
«Пагорб Слави» – меморіальний комплекс, зведений в пам’ять про загиблих мешканців міста в роки німецько-радянської війни. Меморіал увічнює пам’ять черкасців, які загинули на фронтах та воїнів, полеглих в боях за Черкаси. 1967 року був збудований пам’ятник, а 1975 року реконструйований в комплекс.
Загальна висота земляного пагорба – 10 м, діаметр основи – 60 метрів. Широку ритуальну площу завершує курганоподібний насип із гранітними східцями, увінчаний скульптурою жінки-матері Батьківщини, висотою 10 метрів. У піднятій правій руці знаходиться чаша з Вічним вогнем (у 2009 році його замінило штучне полум’я зі світлодіодів), ліва рука звернена вперед, до ритуальної площі. На вершину Пагорба, де поховано майже тисячу воїнів, ведуть тераси, викладені гранітними блоками. Насипну частину пагорба обрамлює меморіальна гранітна стіна з викарбуваними іменами мешканців міста, які полягли у боях. На підпірній стіні знаходиться 5 бронзових барельєфів, що розповідають про тяжкі часи війни.
Авторами проекту меморіального комплексу були скульптори Г. Н. Кальченко, Е. М. Кунцевич та Б. П. Микитенко, архітектори А. Ф. Ігнащенко та О. С. Ренькас.
Пам’ятник воїнам ВВВ 8-ї гвардійської авіадивізії (в народі – Літак)
Місце розташування: вул. 30 років Перемоги, парк Перемоги
Як дістатися: №26 (від залізничного і нового автовокзалу), №6, 28, 24 (від нового автовокзалу), №25 (з Центру, а також проходить мимо залізничного вокалу)
Встановлено на честь 8 гвардійської авіадивізії, яка брала участь у звільненні Черкас 1943 року.
Поряд на площі знаходиться пам’ятник воїнам ВВВ 254 Черкаської стрілецької дивізії (гармата)
Встановлено 14 грудня 2003 року на честь 254 Черкаської дивізії, яка брала участь у звільненні Черкас 1943 року.
Пам’ятник водопровіднику
Місце розташування: вул. Гетьмана Сагайдачного, 12 (колишня Ватутіна), біля входу в міський Водоканал
Як дістатися: маршрутка № 8 (з центр. ринку)
Цікава та одна з найбільш популярних і знаменитих скульптур міста. Вона була встановлена на честь 90-річчя КП “Черкасиводоканал”. Подібна скульптура знаходиться в місті Харкові, однак, на відміну від свого побратима, черкаський водопровідник має ім’я – «дядя Вася». Скульптурна композиція являє собою фігуру водопровідника, що вилазить з колодязя. В руках сантехнік дядя Вася тримає гайкові ключі, на його голові традиційний кашкет. Біля колодязя лежить люк, напис на якому свідчить: «воду вам Я подав».
Пам’ятник незнайомці
Місце розташування: Перед ювелірним магазином по вулиці Смілянській, між вулицями Шевченка і Гоголя, поблизу Центрального ринку
Як дістатися: маршрутки №30, №28, №26, №27, №36
Автор — скульптор Олександр Гульбіс. Виготовлений із склопластику, пофарбований під бронзу.
Пам’ятник персонажам п’єси Старицького «За двома зайцями»
Місце розташування: вул. Небесної сотні, 61
Як дістатися: маршрутки №31, №4, №14, тролейбуси 1, 1А, 7, з бульв. Шевченка перейти на вул. Небесної сотні
Встановлений на честь персонажів відомої радянської кінокомедії «За двома зайцями» Проні Прокоповні та Голохвастову. Автор – скульптор Олександр Гульбіс. Створено із склопластику, пофарбовано під бронзу.
Скульптура бика
Місце розташування: вул. Смілянська, 122/1, біля Черкаського м’ясокомбінату.
Як дістатися: маршрутки №26 (із нового автовокзалу і залізничного вокзалу), №162
В основі скульптури лежить справжній хребет бика, завезеного сюди із Бельгії для розведення нової породи.
Пам’ятник Фаготу і коту Бегемоту
Місце розташування: вул. Хрещатик, 223
Як дістатися: зупинка «Соборна площа», маршрутка № 26 (з нового автовокзалу та залізничного вокзалу), №31, №4, пройти квартал до вул. Хрещатик, яка розташовується паралельно бульв. Шевченка, по О. Дашкевича.

Скульптура присвячена героям роману Михайла Булгакова “Майстер і Маргарита”. Це був подарунок архітекторам до їхнього професійного свята. За іронією злої долі, цього ж дня згорів Черкаський обласний драмтеатр. За сюжетом роману, ці два героя Булгакова, спалили не один об’єкт. Автор – відомий черкаський скульптор Владислав Димйон.
Ну і ще пару цікавинок, які не є пам’ятниками, але однозначно прикрашають місто.
Дороговказ
Місце розташування: вул. Б. Вишневецького, 36, навпроти міської ради
Як дістатися: маршрутки №26 (з вокзалів) №31, №4, тролейбуси 1, 1А, 7 – зупинка “Любава” або “Соборна площа” (тоді доведеться перейти дорогу)
Дороговказ до чудес світу, України та області.
Сонячний годинник
Місце розташування: вул. Гагаріна, берег Дніпра (Замковий узвіз)
Як дістатися: №26 (від залізничного вокалу або нового автовокзалу), №31, №4, тролейбуси №1, 1А, 7 – вийти на зупинці Площа слави і спуститися до Дніпра. Безпосередньо до Долини троянд іде маршрутка №21.
За матеріалами Вікіпедії,сайтів stejka.com, strichka.com та офіційного порталу Черкаської міської ради
