Місцевим жителям на Конєва набридло дивитися на “черкаську Прип’ять” (ФОТО)

Місцевим жителям на Конєва набридло дивитися на “черкаську Прип’ять” (ФОТО)
в Новини, Суспільство

Жах, страх, огидність відчуваєш тоді, коли бачиш і підходиш до зруйнованого та закинутого дошкільного навчального закладу, який знаходиться в Південно-західному районі (вул. 30 років Перемоги, 22) посеред двору біля житлових будинків. Зараз він є житлом для безхатченків і наркоманів.

vovkbatkivshuna2

Жителі ПЗР розповідають, що дитячий садочок був побудований ще в 1976 році. vovkbatkivshuna3

– Коли зменшилась кількість дітей, “садік” припинив своє існування. На місці нього зробили ще одне приміщення для початкових класів школи № 26. Потім, знову ж таки, дітей стало менше і відпала потреба у додатковому приміщенні для школи. Дітки перших класів повернулися назад в основну будівлю навчального закладу. Після того, в зруйнованому дитсадку зробили архів, бібліотеку й перукарню. Ще пізніше була пекарня хліба. У такому стані, як ви бачите зараз, приміщення існує три роки. Нещодавно, взагалі повирізали труби і повибивали останні вікна, – розповідає Валентина Прокопівна, яка живе навпроти  занедбаного дитсадка по Конєва, 11.

bondarenko1
До того ж вона додає, що їм байдуже, що буде на місці створеного “страховища”. Чи зроблять знову дитячий садок, чи віддадуть будівлю переселенцям. Найважливіше, щоб  відремонтували це небезпечне місце і в ньому не було більше зборів наркоманів, бомжів тощо.

– Ми вночі не спимо. Бо там лаються, кричать, п’ють, гуляють невідомі. Багато разів я викликала міліцію. Вона їх розігнала, а наркомани через півгодини знову прийшли назад. Терміново з будівлею потрібно щось робити, – наголошує місцева жителька.

Кандидат в депутати до Черкаської міської ради від ВО “Батьківщина” по цьому окрузі Віталій Вовк  на зустрічі з мешканцями говорить, що кого з району не запитає, всі обурені такою байдужістю чиновників до “руїни”. Неодноразово жителі писали листи і зверталися до нинішніх владців. Мали – “нуль” реакції. А будівля є дуже небезпечною, особливо для дітей. І якщо це питання підняти – “повстане весь район”.

– Це занедбане приміщення показує те, як ми живемо в Україні. Те, до чого ми йдемо. Ми не створюємо нові будівлі, а навпаки руйнуємо і ще запускаємо старі, які були побудовані 20-30 років тому назад. Ви вважаєте, це нормально? Це таке наше майбутнє? – запитує кандидат у депутати.

vovkbatkivshuna
Віталій Вовк запевняє, якщо його виберуть депутатом, то він спочатку візьметься за вирішення вищезазначеної проблеми.

– Я прийшов до вас не роздавати пусті обіцянки. Я сам заробляю гроші і знаю, як їх заробляєте ви. Якщо стану депутатом, то намагатимусь “вибити” кошти з міського бюджету для ремонту будівлі дитячого садка.  І зроблю для цього відповідні кроки. Але спочатку треба дізнатися, чи це приміщення є у власності міста, чи його вже хтось купив, – роздумує Віталій.

Відповідно, питання залишається відкритим і невідомого до якого часу один з районів нашого міста матиме місце, яке своїм виглядом нагадує чорнобильську зону відчуження.vovkbatkivshuna4vovkbatkivshuna5vovkbatkivshuna6