Моторна олія 10w40: переваги й недоліки використання*

Моторна олія 10w40: переваги й недоліки використання*
в Новини

Синтетику 10w40 заливають у бензинові та дизельні мотори у різних кліматичних регіонах. Мастило добре прокачується, що дозволяє застосовувати його при сильних холодах.

Переваги та недоліки мастильної рідини

Моторна олія 10w40 вважається однією з найпопулярніших в Україні. Ключовий плюс мастила – це повільна витрата. Двигун витрачає синтетичну рідину повільніше, ніж мінеральну, що зберігає ресурс каталізатора. Багатокомпонентні каталізатори і фільтри сажі, що випускаються сьогодні, за фактом, можна використовувати лише з синтетикою.

10w40 зменшує швидкість появи відкладень. Це особливо важливо для турбокомпресорних агрегатів без водного охолодження, де автомасло сильно нагрівається. Нагарні утворення у підшипниках ковзання, на яких крутиться турбінна вісь, прискорюють зношування, можуть спровокувати повну поломку компресора.

Інші переваги нафтопродукту такі:

● великий діапазон температур, при яких застосовують мастило;
● збереження початкових характеристик протягом тривалого часу, незалежно від режиму їзди;
● технологічний комплект присадних елементів, завдяки якому мастило миє, диспергує, захищає та змащує запчастини.

До мінусів синтетики відносять її велику ціну. Цей недолік характерний для будь-яких синтетичних автомастил, що заливаються в силовий агрегат.

В’язкість мастильної рідини та сфера використання

В’язкість – ключовий параметр автомастила. Від в’язкості залежить, у якому кліматі можна використовувати нафтопродукт. Моторна олія 10w40 відноситься до всесезонного типу. Її застосовують за температури від -25 до +40 градусів.

Мастило заливають у вантажівки, легковики. Для важких дизельних моторів, які встановлені у вантажівках та спецтехніці, виробляють автомастило з оптимізованим складом. Присадковий комплект вибирається під особливості роботи дизельних агрегатів із високим навантаженням. До таких особливостей відносяться знижені робочі оберти, які обмежують мастило розбризкуванням; використання пального з великим вмістом сірки.

Синтетика 10w 40 – виправданий вибір, якщо ви ставите захист двигуна вище за фінансові витрати. Масляну рідину не можна назвати дешевою, проте вона добре захищає силовий агрегат від зношування, очищає обладнання від нагарних відкладень, зберігає технічні характеристики навіть у холоди.

*на правах реклами