“Моя дитина стала особистим ворогом”: у Лисянці суд визнав винною вчительку в булінгу її учениці

“Моя дитина стала особистим ворогом”: у Лисянці суд визнав винною вчительку в булінгу її учениці
в Новини

Фото тематичне

У Лисянці суд визнав винною у булінгу дитини місцеву вчительку. Педагог цькувала 12-річну дівчинку після того, як батьки відмовилися підписувати заяву про нарахування їй доплати за класне керівництво, – пишуть “Вісті Черкащини“.

Надбавок вчителька Наталія Вихватень не отримувала, бо є завучем. Керівний склад не може отримувати грошей за це. Вона написала заяву нібито від батьків, в якій просилося дати надбавку. Більшість підписали. Мати однієї з учениць Наталія Бецьковська відмовилась підписувати заяву, адже запідозрила тиск на дітей.

Лист передавався з рук в руки дітьми, принесла заяву додому й моя дитина, я ще й була не проти підписати. Але тут донька повідомляє, що Наталія Михайлівна викликала до себе в кабінет. Випитувала її за якісь плітки про зарплату. І ось так вона викликала за закриті двері не одну дитину. І я подумала, а чи не таким методом вчителька «підписувала» заяву? Щоб діти приходили й просили батьків розписатися. Тому я написала, що рішення може бути ухвалене на батьківських зборах. Цим реченням я зіпсувала заяву”, – розповідає мати дівчинки.

Зі слів матері, цькування дитини почалося саме після відмови підтримати педагога.

“Моя дитина стала особистим ворогом для Наталії Михайлівни. В неї знизилися оцінки з біології, яку завуч й викладає. Якось донька записала розмову педагога на виховній годині. Там Наталія Михайлівна всіляко налаштовувала увесь клас проти моєї дитини”, – каже Бецьковська.

Водночас цькування інших дітей вчителькою відбувалось ще задовго до подій з її донькою. У немилість раніше потрапляв ще один хлопчик: у його родини згорів будинок і вони не могли здати грошей на подарунок. Вчительку це образило, тому вона пересадила його до вікна, звідки дуло холодне повітря. Ще одну дівчинку змушувала тижнями чергувати, бо та з поважних причин не ходила до табору.

“Коли й мою дитину почала цькувати, я подала заяву у відділ освіти. Ті направили лист до поліції, аби розібрались. Та виявилося, що в діях педагога немає складу правопорушення. Тоді я сама пішла й написала ще одну заяву до правоохоронців. Останні постійно ставали на сторону вчительки. Я почала скаржитись вже на дії поліції. Лише після цього начальник ювенального відділу склав протокол про скоєння адмінправопорушення”, – каже мати дівчини.

Протокол поліції Лисянський суд взяв до розгляду. Служителі феміди визнали, що педагог таки цькувала дитину. Щоправда, жодного штрафу вона не платитиме. В тій же постанові суд наказав закрити адмінсправу через закінчення строку притягнення до відповідальності.

Опальна вчителька Наталія Вихватень своєї провини не визнає. Коментувати деталі ситуації відмовляється. На рішення суду вже подала апеляцію.

“Я не зрозуміла, звідки ви дізналися про цю ситуацію? – обурюється педагогиня. – Зараз іде судовий процес і нічого сказати з цього приводу не можу. Я нічого не визнаю, там все сфабриковано. Апеляцію вже давно подала”.