«Моя родина – територія любові»: в Черкасах відбувався захід, присвячений протидії насиллю в сімʼї (ФОТО, ВІДЕО)

«Моя родина – територія любові»: в Черкасах відбувався захід, присвячений протидії насиллю в сімʼї (ФОТО, ВІДЕО)
в Відео, Новини, Суспільство, Фото

Уперше в Черкасах 20 травня відбувся захід «Моя родина – територія любові», який націлений на пропагування родинних цінностей та протидії домашньому насильству.

Про це інформує журналістка “ВиЧЕрпно” з місця події.

Це є спільним проєктом Служби у справах дітей ЧМР та Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР, який реалізували в дитячому садку комбінованого типу № 57 «Волошка» для дітей та батьків. 

“Ми розпочинаємо серію заходів “Моя родина – територія любові”, які пройдуть по дошкільних навчальних закладів та в різних мікрорайонах Черкас. Захід має позитивну мету, адже в різних ігрових формах спеціалісти працюють із родинами й пропагують ті цінності, які сьогодні є важливими”, – сказала заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна.

Відтак для гостей заходу підготували вісім локацій із майстер-класами з виготовлення пряників та оберегів, із художниками по аквагриму, нейропсихологом, працівниками поліції та кінологами.

Зокрема, Катерина Кравченко, старший інспектор сектору протидії домашньому насильству Черкаського районного управління зазначила, що на період дії воєнного стану, враховуючи, що багато родин були вимушені виїхати за кордон або один із членів сім’ї долучився до ЗСУ, то статистика щодо домашнього насильства зменшилася.

“Ми постійно намагаємося надати консультацію людям, які стикнулися із насильством, бо наша ціль – це правосвідоме суспільство. Тому, якщо таке сталося, то наша робота: надати консультацію та притягнути кривдників до кримінальної або ж адміністративної відповідальності”, – зазначила Кравченко.

Олександра Білобородова, т.в.о. начальника сектору ювенальної превенції відділу превенції черкаського РУП ГУНП в Черкаській області наголосила, що в такому віці дітям дуже важливо пояснити, що є така проблема і куди вони можуть звертатися, якщо вони стали свідками. 

“Якщо діти стали свідками, то вони автоматично стають жертвами домашнього насилля. Вони можуть підійти до класного керівника, до вихователя або до будь-якої дорослої людини. Ці люди звертаються до поліції й ми вже працюємо з родиною. Тому я вважаю, що це дуже актуально”,  – наголосила лейтенантка.

Дітей на заході розважали аніматори та музичний гурт “Voices”. Також наприкінці заходу родини могли отримати солодкий приз, зібравши всі наліпки за проходження локацій.

“Ми знаємо, що тема насильства не розкрита до кінця, тому раді, що можемо чимось допомогти. Наша мета як садочка – це щасливе дитинство дітей і їхні гарні посмішки. Тому, я думаю, що сьогоднішній день надав і батькам можливість стати обізнанішими в цій темі, а нашим дітям подарував просто щасливий день”,  – сказала завідувачка дошкільного навчального закладу № 57 «Волошка» Людмила Сільвашка.

Протягом травня-червня схожі заходи проведуть ще в шести дошкільних навчальних закладах Черкас, а в майбутньому до проєкту долучать школярів та студентів, щоб вони як волонтери проводили лекції в школах.

“Ці заходи привертають увагу до обізнаності батьків щодо домашнього насильства, як уникнути непорозумінь між батьками й дітьми. Адже батьки не завжди достатньо часу проводять з дітьми, тому такі локації спрямовані на те, щоб вони приділили свою увагу малечі”, – додала заступниця начальника Служби у справах дітей ЧМР Лариса Кошова.

«Моя родина – територія любові»: в Черкасах відбувався захід, присвячений протидії насиллю в сімʼї