“Ми не закриватимемо вид”: Андранік Казарян прокоментував забудову історичних схилів Дніпра

“Ми не закриватимемо вид”: Андранік Казарян прокоментував забудову історичних схилів Дніпра
в Новини

Співвласник ПП “Надія” Андранік Казарян прокоментував забудову Замкового узвозу. Це відбулося одразу після мітингу активістів щодо заборони будівництва на берегових схилах Дніпра.

Нагадаємо, сьогодні на акції протесту містяни вимагали перш за все скасування дозволу на будівництво, а також внесення змін до Генерального плану Черкас, який заборонив би знищення історичних пам‘яток. Зазначимо, згідно із новим Генпланом, на Замковому узвозі дозволено будівництво житла, офісів, магазинів, громадських будівель тощо.

“Будівлі, які ми хочемо звести, будуть висотою 12 метрів. Від оглядового майданчика до даху будинків буде 8 метрів. До того ж, у нас не суцільна стіна, яку не можна продивитися. Ми вважаємо, що не закриваємо вид на Долину троянд та Дніпро”, – сказав Андранік Казарян.

Проєкт, який представили громадськості, не кінцевий. Новий детальний проєкт “Надія” замовила в столиці, чекати на нього залишилося близько місяця. На дахах будинків буде зелена зона – там ростиме трава і дерева.

Казарян розповів, що будинок із грифонами ПП “Надія” лише реставрує, зносити його ніхто не буде. Будинок Школьникова в проєкті не відобразили, адже він не є власністю “Надії” і не має жодного відношення до майбутнього будівництва. Згідно із санітарними нормами, між забудовою і будинком Школьникова витримано 8 метрів відстані.

“Також є чутки, що ми викупили квадратні метри в цьому будинку. Я хочу спростувати – жодної квартири там ми не викупили, таких розмов навіть не було. У нас немає інтересу до цього, окрім того, що збоку допоможемо його облаштувати”, – сказав Казарян.

Нагадаємо, колишній голова Черкаської ОДА Роман Боднар зареєстрував петицію щодо припинення житлової забудови історичної частини міста Черкаси. Петиція зібрала понад тисячу голосів за декілька днів. Андранік Казарян каже, що думка людей для них дуже важлива, проте ПП “Надія” розглядає цю петицію виключно у форматі побажань черкасців щодо майбутнього будівництва.

“За допомогою цієї петиції ми розуміємо, куди рухається ринок, що хочуть люди. Їх побажання, звісно, будемо враховувати”, – сказав співвласник “Надії”.