На алеї переселенців у черкаському парку висадили кущі й дерева (ФОТО)

На алеї переселенців у черкаському парку висадили кущі й дерева (ФОТО)
в Новини

Цими вихідними на алеї в парку “Сосновий бір”, створеної на честь переселенців, висадили близько 200 кущів бирючини звичайної та сосни. До озеленення долучилися внутрішньо переміщені особи зі східних регіонів України. Таким чином вони вкотре подякували Черкасам за гостинний прийом.

Наприкінці серпня, нагадаємо, люди, для яких наше місто стало другою домівкою, прибрали цю алею в парку. А пізніше “Дирекція парків” підсвітила її лед-світильниками, щоб увечері доріжка нагадувала зоряний шлях.

– У Черкасах ми з 21 червня, прибули сюди з Сєвєродонецька. Приїхали практично без нічого, а зараз ми одягнуті, забезпечені. Тож ми дякуємо жителям Черкас за таку допомогу й вирішили ось таким чином теж щось зробити для міста, – відзначив луганчанин Олександр Брєжнєв.

Ініціаторами створення такої алеї стали благодійні фонди Олега Арсенюка та “За Луганщину. Мета подібних акції перш за все показати єдність нашого народу.

– Сьогодні ми продовжуємо акцію, яку започаткували ще місяць тому – створюємо алею переселенців. Минулого разу ми підготували територію – все прибрали, викорчували, пообрізали гілки. А ось сьогодні висадили зелені насадження. Це такий вклад переселенців у благоустрій нашого міста, – відзначив народний депутат України, очільник благодійного фонду Олег Арсенюк.

– Тут зібралися люди, які хочуть жити в Україні, які хочуть адаптуватися до життя в новому місті. І ми разом із місцевою владою, яка відгукується на наші пропозиції, всіляко їм сприяємо в цьому бажанні. Окрім того, що ми надаємо їм соціальну підтримку, проводимо ще ось такі заходи, – додав представник БФ “За Луганщину” Максим Моісеєв.

Наразі в місті Черкаси проживає близько 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Для них облаштовують приміщення для тимчасового проживання. Одне буде на вулиці Вербовецькій, інше – на Благовісній.

Ближче до зими, відзначає міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, все більше переселенців приїжджатимуть до міста, тож їхнє завдання створити для них комфортні умови проживання:

– А що стосується таких акцій, то вони дуже об’єднують жителів міста та тих, для кого Черкаси стали другою домівкою. Можливо, хтось із них залишиться жити в нашому місті, – зауважив Анатолій Васильович.

За висадженими деревами й кущами, запевняє заступник КП “Дирекція парків” Сергій Ткаченко, будуть доглядати:

“Буде полив, належний догляд, вноситимо добрива. Тож алея матиме привабливий вигляд”.