На Черкащині будують очисні споруди промивних вод (ВІДЕО)

Фото: Суспільне Черкаси

Фото: Суспільне Черкаси

в Новини

Очисні споруди промивних вод будують у селі Свидівок Черкаського району. Там розташована Дніпровська водоочисна станція. Щодня вона фільтрує і постачає черкасцям 70 тисяч кубометрів води. П’ять тисяч із них промивна. Така вода містить розчини і суміші, які утворюються після її очищення. Про це розповів головний інженер комунального підприємства “Черкасиводоканал” Олександр Гончаренко, йдеться у сюжеті “Суспільне Черкаси”.

– Із насосної станції, яку збудували 45 років тому, починається шлях води з Дніпра до осель черкасців. Річкову воду у кілька етапів очищують, потім освітлюють і знезаражують, а ще за допомогою установки, де готують спеціальний розчин, поліпшують її смак, – розповідає інженер-технолог Петро Яцик.

У спеціальному приміщенні встановлять обладнання для очищення води. Роботи будівельники розпочали у квітні 2019-го. Нині споруджують каркас для фундаменту, де розмістять техніку.

– Завдяки технології очисна станція припинить скидати промивні води фільтрів і відстійників у Дніпро і зможе їх повторно використовувати, – додає директор “Черкасиводоканалу” Сергій Овчаренко. – Взагалі ідею ми погоджували, бізнес-план в Світовому банку. Переконували їх в необхідності реалізації цього проекту. Тому що цей банк досить ретельно і уважно відбирає конкурсантів для можливого фінансування.

Зі слів директора підприємства, такий проект єдиний в Україні. Тут встановлять обладнання німецького та голландського виробництва, а речовини для дезінфекції води вироблятимуть на місці.

Завершити будівництво очисних споруд, зі слів Сергія Овчаренка, планують у вересні цього року. Вартість води для черкасців від цього не зросте. Відсоток на повернення кредиту Світовому банку вже закладений у тариф.

Детальніше дивіться у відео: