На Черкащині фермери знищують кургани, яким майже п’ять тисяч років (ВІДЕО)

На Черкащині фермери знищують кургани, яким майже п’ять тисяч років (ВІДЕО)
в Новини

На Черкащині місцеві фермери знищують кургани, враховуючи, що давнім похованням приблизно п’ять тисяч років і вони належать до об’єктів культурної спадщини. Утім підприємців це не зупиняє: орендувавши землю, вони обробляють її технікою та засівають. Прокуратура вже порушила кримінальне провадження. Про це йдеться у сюжеті “5 каналу”.

Знахідки з курганів поблизу Черкас показує археолог Михайло Сиволап. У музеї середньої Наддніпрянщини таких – сотні. Завдяки їм вдається вивчати історію давніх поселень. Ось цей посуд знайшли під час розкопок поховань, поблизу Черкас. Історики кажуть, що їх залишили по собі племена, які жили тут п’ять тисяч років тому.

– Ці племена потім посунули в Європу, індоєвропеїзували, підкорили всі оті місцеві племена, які були, стали основою європейської цивілізації, яка стала основою сучасної світової цивілізації, а відповідь лежить тут у нас, у наших курганах, – переконує археолог.

Кургани тут не рідкість, зазвичай вони розташовані між селами. Наразі їхню кількість підраховують, аби внести до переліку об’єктів культурної спадщини.

– Знаходимо і нові, і старі точки поселення, щоб поставити їх на GPS і зробити електронні карти, – розповів старший науковий співробітник музею середньої Наддніпрянщини Олександр Марченко.

Кілька курганів поблизу села Вергуни археологи вже розкопали, залишилися лише найцікавіші поховання. Науковці переконані, що давні поховання – аналоги єгипетських пірамід. Без розкопок важко сказати, яким цивілізаціям належали ці кургани. Археолог Михайло Сиволап переймається, адже відколи ці поля віддали в оренду фермерам, то під загрозою опинилися стародавні кургани.

Детальніше дивіться у сюжеті: