
Правоохоронці затримали черкащанина, який обкрадав автомобілі місцевих жителів

На Уманщині на “палійку” сухостою склали адмінпротокол

У Черкасах реанімували чоловіка, який хотів скоїти самогубство

Малюнки юних черкасців продали на аукціоні в США для потреб українських воїнів

Житель Звенигородщини продавав боєприпаси, йому повідомили про підозру

На Черкащині синоптики прогнозують туман

Черкащанка стала призеркою чемпіонату України з вільної боротьби

На Канівщині фіксують нові випадки захворювання на COVID-19

Смілянин кухонним ножем убив свого друга

На Черкащині автомобіль злетів у кювет: є постраждалі

Черкаські енергетики проводять планові роботи повітряної лінії на кількох вулицях міста (ВІДЕО)

Втрати особового складу окупантів сягнули більше 167 тисяч

Черкаський браконьєр наловив риби на 93 тисячі гривень

Аграрний фронт: на Черкащині стартувала посівна
- Новини
- Правоохоронці затримали черкащанина, який обкрадав автомобілі місцевих жителів
На Черкащині хочуть розвивати горіхівництво та кооперативний рух

Інвесторам пропонують нові бізнес-проекти на Черкащині. Тут хочуть розвивати горіхівництво та кооперативний рух. Про це йшлося на форумі розвитку підприємництва в Чигирині. Його організувала Черкаська ОДА за ініціативи громадянського руху «За процвітання Черкащини». Підтримали цей форум у двох міністерствах: агарної та соціальної політики, інформує прес-служба ОДА.
У вересні інвесторам показали, чому в Черкащину можна і треба вкладати гроші. Тоді на столичному форумі презентували не лише її вигоди, а й перспективні проекти. Серед них – створення горіхових кластерів на Чигиринщині. Тепер справа за конкретикою. На чигиринському форумі фахівці розповідали про всі нюанси нової справи. Та навіть влаштували організаторам лікнеп із висадження горіхів.
– Горіхівництво – це інвестиція на тривалу перспективу, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Засадити горіхами гектар саду сьогодні коштує 35-40 тис. грн. Вихід на точку беззбитковості – після 5 років. Тому міжряддя можна заповнювати іншими культурами задля додаткового прибутку, доки горіховий сад не почне повноцінно плодоносити. Водночас горіхівництво – це безвідходне виробництво. Попитом користується все: горіх, шкаралупа, деревина, листя тощо. Це величезний потенціал доданої вартості та нових видів бізнесу. В інших країнах із нашого горіха виготовляють витяжки, консервації та навіть паливні брикети. Усе це – нові робочі місця. Приміром, для АТОвців, які потребують соціальної адаптації, для звичайних селян та ін. На Черкащині вже розвивається кооперативний рух, тому це новий напрям.
Натепер Україна посідає третє місце з валового збирання горіха у світі. А от із експорту в Європу – на першому. Український горіх набагато якісніший, аніж вирощений в інших країнах, говорять фахівці. В області ним засаджено понад 800 га. Однак переважно йдеться про подвір’я селян.
– Чигиринщина може стати флагманом в Україні зі створення горіхових кластерів, – каже голова громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталія Нетовкіна. – Я дуже вболіваю за цей край і хочу, щоби тут реалізували такий перспективний напрям. Спілкувалася з кількома підприємцями – вони готові включатися в роботу. Горіхівництво відкриває нам величезні можливості для ефективного використання земельного фонду, який зараз не задіяний у сільськогосподарському виробництві. Наприклад, у Чигиринському районі площа таких земель складає майже 500 гектарів.
Область готова сприяти створенню горіхових кластерів. Тут розроблять спеціальну програму щодо співфінансування. Подібні пропонуватимуть районам і містам.
