На Черкащині хочуть розвивати горіхівництво та кооперативний рух

На Черкащині хочуть розвивати горіхівництво та кооперативний рух
в Новини

Інвесторам пропонують нові бізнес-проекти на Черкащині. Тут хочуть розвивати горіхівництво та кооперативний рух. Про це йшлося на форумі розвитку підприємництва в Чигирині. Його організувала Черкаська ОДА за ініціативи громадянського руху «За процвітання Черкащини». Підтримали цей форум у двох міністерствах: агарної та соціальної політики, інформує прес-служба ОДА.

20151009_101844

У вересні інвесторам показали, чому в Черкащину можна і треба вкладати гроші. Тоді на столичному форумі презентували не лише її вигоди, а й перспективні проекти. Серед них – створення горіхових кластерів на Чигиринщині. Тепер справа за конкретикою. На чигиринському форумі фахівці розповідали про всі нюанси нової справи. Та навіть влаштували організаторам лікнеп із висадження горіхів.

– Горіхівництво – це інвестиція на тривалу перспективу, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Засадити горіхами гектар саду сьогодні коштує 35-40 тис. грн. Вихід на точку беззбитковості – після 5 років. Тому міжряддя можна заповнювати іншими культурами задля додаткового прибутку, доки горіховий сад не почне повноцінно плодоносити. Водночас горіхівництво – це безвідходне виробництво. Попитом користується все: горіх, шкаралупа, деревина, листя тощо. Це величезний потенціал доданої вартості та нових видів бізнесу. В інших країнах із нашого горіха виготовляють витяжки, консервації та навіть паливні брикети. Усе це – нові робочі місця. Приміром, для АТОвців, які потребують соціальної адаптації, для звичайних селян та ін. На Черкащині вже розвивається кооперативний рух, тому це новий напрям.

20151009_101827

Натепер Україна посідає третє місце з валового збирання горіха у світі. А от із експорту в Європу – на першому. Український горіх набагато якісніший, аніж вирощений в інших країнах, говорять фахівці. В області ним засаджено понад 800 га. Однак переважно йдеться про подвір’я селян.

– Чигиринщина може стати флагманом в Україні зі створення горіхових кластерів, – каже голова громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталія Нетовкіна. – Я дуже вболіваю за цей край і хочу, щоби тут реалізували такий перспективний напрям. Спілкувалася з кількома підприємцями – вони готові включатися в роботу. Горіхівництво відкриває нам величезні можливості для ефективного використання земельного фонду, який зараз не задіяний у сільськогосподарському виробництві. Наприклад, у Чигиринському районі площа таких земель складає майже 500 гектарів.

Область готова сприяти створенню горіхових кластерів. Тут розроблять спеціальну програму щодо співфінансування. Подібні пропонуватимуть районам і містам.

Реклама