На Черкащині місцеві підприємці почали висаджувати перший в Україні грушевий сад

На Черкащині місцеві підприємці почали висаджувати перший в Україні грушевий сад
в Новини, Суспільство

Цієї весни у селі Мойсівка Драбівського району Черкаської області місцеві підприємці почали висаджувати перший в Україні грушевий сад. Раніше на цьому місці було 500 гектарів саду, які за 20 років перетворились на густі чагарники. Сьогодні ж знайшлися небайдужі люди, які своїми силами вирішили відновити його.

Директор і засновник ТОВ «Юммі Фрутс», голова районного осередку «Нашого краю» Віталій Оксентюк розповідає, що ідею почав втілювати у життя задля того, аби повернути людей до села та дати їм гідні робочі місця вдома.

Окрім розвитку садівництва, підприємство також допомагає розбудовувати інфраструктуру села.

“Ми вже відремонтували садочок, частково дорогу, зробили дитячий майданчик. Дуже добре, що до села стали повертатися люди – тільки протягом останніх двох тижнів з Києва переїхало близько 15 місцевих жителів. Під час посадки у нас працювало понад 200 селян із самої Мойсівки та сусідніх сіл”, – розповідає Віталій Оксентюк.

На Черкащині місцеві підприємці почали висаджувати перший в Україні грушевий сад

Саджанці груші сорту «Конференція» завезені з Голландії і особливі тим, що починають плодоносити вже в рік посадки. Нині ж у саду створюють належні умови для адаптації та комфортного зростання дерев. При вирощуванні застосовується бельгійська технологія з інноваційною системою поливу рослин. До 2021 року планують засадити близько 140 га, а це приблизно півмільйона дерев.

“Ми плануємо запровадити інноваційні технології в садівництві, яких зараз в Україні немає. А саме: комп′ютерна система живлення рослин, антиградова система, система захисту та запобігання весняним заморозкам, система попередження хвороб”, – говорить директор підприємства.

Віталій Оксентюк також поділився перспективою розвитку підприємства. Так, за його словами, вже з початку 2020 року почнеться будівництво великого сховища на 15 тисяч тонн для подальшого виготовлення соків прямого віджиму, джемів та дитячого пюре на основі плодів. Підприємець впевнений, що з таким підходом до справи, невдовзі конкуруватимемо з Європою як за ціною, так і за рівнем якості.

Нині на підприємстві задіяно більше 200 працівників, керівництво зауважує, що це лише початок, та з розширенням садового підприємства розширюватимуть і штат працівників.

“Мені дуже приємно, що на нашій українській землі створюють робочі місця, що людям є де працювати вдома, і не доведеться їхати за кордон для того, щоб прогодувати сім’ю. Я радий, що засновником проекту є людина з нашої партійної команди. І те, що ми бачимо вже сьогодні у Мойсівці – це не лише створення потужного бізнес-проекту, а розбудова інфраструктури села в цілому. Тому я впевнений, що на цьому місці буде досить потужний сад та багато робочих місць, які зараз так необхідні селянам!” – зауважив голова Черкаської обласної організації Політичної партії «Наш край» Анатолій Нужний.

На Черкащині місцеві підприємці почали висаджувати перший в Україні грушевий сад

Інвестори акцентують на тому, що у майбутньому це буде масштабний проект –  найбільший в Центральній Європі грушевий сад.