На Черкащині можуть побудувати завод, який перероблятиме сміття на електроненергію

На Черкащині можуть побудувати завод, який перероблятиме сміття на електроненергію
в Новини

Саму презентацію інвестор обіцяє зробити масштабною та детальною, щоби максимально поінформувати черкащан про потенційний новобуд. Про це йшлося на зустрічі голови Черкаської ОДА із представниками компаній «OAK Utility Solutions and Development» (Бахрейн) і «КООР International UA», інформує прес-служба Черкаської ОДА.

Натепер між цими підприємствами тривають узгоджувальні процедури. Сторони визначають між собою сфери відповідальності, уточнюють дані, необхідні для проектування, тощо.

– Комерційні структури Бахрейну сьогодні зацікавлені в Україні, навіть попри нестабільну ситуацію тут, – наголошує виконавчий директор компанії «OAK Utility Solutions and Development» Гарет Роберт Браун. – У цьому контексті Черкаська область є дуже привабливою для інвестицій. Ми так вважали рік тому, коли вивчали можливі варіанти. Наша думка не змінна досі. Також керівництво області тут справді сприяє інвесторам у роботі.

Гарет

Локальний партнер іноземного інвестора – підприємство «КООР International UA» – ще рік тому підписав із Черкаською ОДА меморандум про співпрацю. Тут створили відповідну робочу групу. Нині її склад оновлюють – через кадрові ротації в самій ОДА.

– Маємо на Черкащині понад 400 сміттєвих полігонів, – зауважує очільник області Юрій Ткаченко. – Тому питання поводження із відходами для нас вкрай актуальне. Коли у світі зі сміття мають користь, приміром, його переробляють на електроенергію, ми просто захаращуємо території. Із цим інвестором постійно контактуємо, виконуючи підписаний меморандум. Для нас головна умова – щоби сміттєпереробний завод не шкодив довкіллю і все було за законом.

Завод, за словами директора компанії «КООР International UA», зможе переробляти на електроенергію до 500 тонн сміття за добу. При цьому застосовуватимуть технологію термічного піролізу. Вона апробована у країнах Європи та США.

– Цей завод ми плануємо збудувати винятково інвестиційним коштом, – наголошує Андрій Богоявленський. – На презентації детально розповімо про всі технологічні, економічні та соціальні аспекти. Для реалізації проекту ми вже створили ТОВ «ЕКО-БАІК». За сприяння робочої групи впродовж наступних двох тижнів маємо намір здійснити морфологічний аналіз твердих побутових відходів у Черкасах і околицях. Ці розрахунки необхідні для презентації інвестиційного проекту, яку ми плануємо провести ближче до середини серпня.

Нагадаємо, за рік в області накопичують близько 490 тис. тонн твердих побутових відходів. Площа тутешніх сміттєзвалищ уже сягнула 500 гектарів.

Реклама