На Черкащині можуть відродити будівництво АЕС

в Новини

«Енергоатом» розглядає можливість відновлення будівництва Чигиринської АЕС. Про це пише «LB.ua«.

Голова «Енергоатому» Петро Котін заявив про можливість відновлення будівництва Чигиринської атомної електростанції в Черкаській області.

Про це він повідомив під час міжнародної конференції «Атомні можливості для розвитку країни», що проходить в Києві і приурочена до 25-річчя «Енергоатому».

«З перспективних майданчиків — це Чигирин, Орбіта. Ми не кажемо, що будемо там будувати, тільки приводимо як приклад одного з майданчиків, де може бути побудована АЕС. Ще в часи Радянського Союзу було ухвалене рішення про будівництво чотириблочної станції саме в цьому місці», — сказав Котін.

За його словами, попередні опитування засвідчили, що місцеві мешканці не проти такого сусідства. 59% місцевого населення позитивно ставляться до атомної енергетики і 55% підтримують будівництво нової станції в Чигирині, заявив Котін.

Читайте також: Енергія майбутнього: територія недобудованої Чигиринської АЕС незабаром засяє сонячними панелями

Нагадаємо, що за часів СРСР розглядалась можливість будівництва атомної станції біля Чигирина з містечком Орбіта для енергетиків. Проєкт було заморожено в 1989 році у зв’язку з аварією на Чорнобильській станції.

Останніми роками майданчик в Чигирині знову почали розглядати як місце для можливої АЕС, оскільки він має вигідне розташування та хороший доступ до водних ресурсів і електромереж.

Зараз в Україні є чотири АЕС: Запорізька, Південноукраїнська, Рівненська та Хмельницька.

Підписуйтеся на наші сторінки в соціальних мережах:

Можливо Вас зацікавить

Новини
Діти з інвалідністю отримуватимуть безкоштовну стоматологічну допомогу під наркозом
Новини
ДТП в Умані: двоє підлітків опинились в лікарні
Новини
Хлопчика, який зник із будинку сімейного типу, знайшли