На Черкащині на журналістів районної газети вчинили напад учасники акції протесту

На Черкащині на журналістів районної газети вчинили напад учасники акції протесту
в Новини

У Чигирині Черкаської області хулігани побили журналістів, а поліція вилучила їх з місця події, пише strana.ua.

Так, на журналістів районної газети “Чигиринські вісті” вчинили напад учасники акції протесту проти будівництва птахокомплексу, які перекривали центральну дорогу старовинного козацького міста. Події зафіксовані на оперативному відео, яке знімав чигиринський правоохоронець.

“За редакційним завданням я працювала з висвітлення резонансної події, яка проходила 12 січня на розі вулиць Богдана Хмельницького та Гетьманської в Чигирині, – розповідає в коментарі власкор і юрист “Чигиринських вістей” Світлана Гречанюк-Самойлова. – Тут велика група людей, які називали себе в тому числі Чигиринською районною народною радою, перешкоджали руху автотранспорту. Несподівано кілька жінок мітингувальників наблизилися до мене, хапали за руки, штовхали, ображали. Поруч стояли поліцейські на чолі з начальником відділення, проте вони не відразу зупинили жінок, які перешкоджали мені виконувати журналістську і депутатську роботу (Світлана Гречанюк-Самойлова – депутат Чигиринського міської ради. – прим.ред.). Один з поліцейських дочекався закінчення бійки, потім підійшов до мене і відвів на інший бік перехрестя, чим нібито зупинив конфлікт, а я повинна була підкоритися законній вимозі правоохоронця”.

Ще один випадок агресії проти журналістів трапився з головним редактором “Чигиринських вістей” Наталією Лебеденко, її дочкою Тетяною, кореспондентом того ж видання, і малолітнім онуком. Протестуючі помітили їх в маршрутці, яка не могла проїхати по заблокованій дорозі, зупинили автобус і намагалися витягнути журналістів. Вони також погрожували розправою.

За словами голови Черкаської обласної організації Національної спілки журналістів Тетяни Калиновської, це не перший напад на чигиринських журналістів, однак винні ні разу не були покарані. Негативне враження, за її словами, справляє позиція поліцейських. НСЖУ звернулася до чигиринських правоохоронців з вимогою надати відеоматеріали, на яких зафіксовані події, та хід розслідування конфлікту.