На Черкащині оголосили “прозорих” закупівель на понад 500 млн грн

На Черкащині оголосили “прозорих” закупівель на понад 500 млн грн
в Новини

З початку реалізації пілотного проекту Prozorro в області оголошено 2,24 тис. закупівель на 500,44 млн грн. З них вже завершено 1,15 тис. При цьому вдалося заощадити в межах 10 млн грн, говорить директор Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Роман Карманнік.

У липні було оголошено 322 «прозорих» закупівлі, у серпні, коли остаточно завершився перехід на «прозору» систему, – 635, а за 6 днів вересня – вже 115, зауважує посадовець та додає, що у середньому економія по закупівлях сягає 15%.

– Лише за серпень та початок вересня в області завдяки системі Prozorro вдалося зекономити 3,57 млн грн, – зауважує Роман Карманнік. – За липень-серпень вистачає яскравих та позитивних прикладів проведення «прозорих» закупівель. Так, «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» закупив приладдя для венепункції та забору крові на 5,4 тис. грн та зекономив 2,7 тис. грн тобто 50,3%, відділ освіти Черкаської РДА придбав через Prozzorro класні журнали на 31 тис. грн, зекономивши 10,7 тис. грн (34,5%). А от Кропивнянський дитячий будинок для дітей шкільного віку, що на Золотоніщині, закупив масла та сиру на 25,6 тис. грн, зекономивши при цьому 50,5% – 12,9 тис. грн.

Відзначимо, після виходу розпорядження облдержадміністрації від 29.01.2016 № 17 «Про впровадження системи електронних державних закупівель в області» систему Prozorro використовують всі районні державні адміністрації та міські ради міст обласного значення. Серед підпорядкованих структурним підрозділам облдержадміністрації установ у «прозорих» закупівлях також приймають участь заклади охорони здоров’я, освіти, соціального захисту населення, сім’ї, молоді та спорту.

Сайт Черкаської ОДА