На Черкащині не стало ще одного ветерана (ФОТО)

На Черкащині не стало ще одного ветерана (ФОТО)
в Новини

У ніч на 9 серпня на 95 році життя помер канівський ветеран Другої Світової війни, льотчик Леонід Тітов. Про це повідомляє пресслужба Канівської міської ради.

Народився Леонід Федорович 3 березня 1925 року. Виховувався в дитячому будинку в місті Куп’янськ Харківської області. Коли йому виповнилося 14, вирішив вступати до ремісничого училища, аби здобути професію токаря. Утім, провчився в навчальному закладі лише один рік. У 1941 році розпочалася війна. Учнів училища евакуювали на Урал.

У вересні 1942 року 17-річний Леонід пішов до військкомату й попросився на фронт. Воєнком натомість запропонував добровольцю навчатися у Васильківському авіаційному училищі, яке на той час розташовувалося у місті Міас Челябінської області. І хлопець погодився.

У 1943 році курсант Леонід Тітов прийняв військову присягу. Після закінчення училища в 1944 році потрапив до 73-ї авіаційної дивізії дальньої авіації. Працював в ескадрильї по обслуговуванню літаків. У вересні 1944 був направлений у Румунію, де авіація займалася перевезенням палива для танків і боєприпасів, висадкою десанту, евакуацією особового складу й мирного населення.

Леонід Федорович нагороджений медалями “За бойові заслуги”, “За перемогу над Німеччиною” та іншими відзнаками.

В авіаційній дивізії Леонід Тітов служив і після Перемоги – до 1949 року, а після демобілізації залишився працювати бортмеханіком. Пізніше був переведений у Полтавську авіадивізію, де працював на військово-транспортному літаку, потім до м. Узин. Із авіацією Леонід Федорович не розлучався до 1967 року.

У 42 роки Леонід Федорович вийшов на пенсію й вирішив переїхати із родиною на постійне проживання до Канева, що його облюбував під час польотів над Україною. Влаштувався на роботу в “Дніпробуд”, працював механіком.

– Я військовий. Пройшов 25 років військової служби. З них 15 – льотних. За підрахунками я провів у небі більше 9 тис. годин, що в підрахунку складає 1,5 роки життя. Але я задоволений своїм життям. Авіація і є моє життя, – говорив 9 травня цього року біля Меморіалу Слави Леонід Тітов.

Сьогодні у Каневі нараховують усього 8 фронтовиків.