На Черкащині попереджено рейдерське захоплення трьох агропідприємств

На Черкащині попереджено рейдерське захоплення трьох агропідприємств
в Новини

Працівниками Управління захисту економіки в Черкаській області (УЗЕ) Національної поліції України попереджено рейдерське захоплення суб’єктів господарювання, які мають стратегічно важливе значення для економіки регіону. Про це інформує прес-служба Нацполіції.

Ще у березні 2015 року працівниками поліції було отримано оперативну інформацію про можливе рейдерське захоплення майнових комплексів трьох агропромислових підприємств. За даним фактом було відкрито кримінальне провадження та оперативники почали кропітку роботу з «розкручування» схеми злочинної діяльності.

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що через службову недбалість одного з державних реєстраторів обласної реєстраційної служби, невстановлена слідством особа незаконно заволоділа його логіном, паролем та електронно-цифровим підписом. За допомогою отриманого електронного цифрового підпису зловмисник здійснив незаконне втручання до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ЄДР), де вніс зміни до переліку учасників, керівників та адресу реєстрації даних підприємств. Завдяки таким незаконним діям, товариства отримали «нових власників» та юридичні адреси у окупованих Луганській та Донецькій областях.

Фактично були підготовлені правові підстави для фізичного вторгнення в адміністративні споруди підприємств та силової протидії реальним власникам за допомогою державних чи комерційних структур. Внесення змін у статути могли завдати й інші негативні наслідки – зупинене виробництво, залишення безробітними десятки тисяч громадян, створення підґрунтя соціального конфлікту тощо. Й лише своєчасне втручання правоохоронців попередило подальші, можливо, «криваві» розгортання подій.

Встановлено суму завданих збитків учасникам та власникам агрокомплексів. Вона сягає понад 11 мільйонів гривень. У ході досудового розслідування правоохоронцями було вжито заходів з поновлення фактичних реєстраційних даних юридичних осіб, що дало змогу в повному обсязі відшкодувати збитків постраждалим.

Наразі слідчим управлінням ГУНП в Черкаській області державному реєстраторові повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Дане правопорушення передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років та із штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів громадян або без такого.