На Черкащині продовжують доопрацьовувати план об’єднання громад

otg
besplatka_728_90_ukr

Об’єднавчі перспективи Кам’янського, Драбівського, Шполянського та Чигиринського районів цього тижня ґрунтовно розглянули в облдержадміністрації. Наразі триває робота над доопрацювання перспективного плану об’єднання територіальних громад. Активну участь в обговоренні взяли й місцеві представники: голови РДА, райрад, обласні депутати від цих округів, голови центрів перспективних громад, — повідомили в прес-службі ОДА.

Експертна група з доопрацювання перспективного лану об’єднання територіальних громад Черкаської області засідає щотижня. Вже пропрацювали з Лисянським, Городищенським та Звенигородським районами.

Нині у Шполянському та Кам’янському районах уже діє по дві об’єднані територіальні громади. На Шполянщині це Матусівська та Шполянська ОТГ, на Кам’янщині – Кам’янська та Михайлівська ОТГ. Є ініціативи створення та діє робоча група по Лебедівській ОТГ на Кам’янщині.

Складніша ситуація у Чигиринському та Драбівському районах. На сьогодні тут не утворена жодна громада. Нині на Чигиринщині є активність з утворення Медведівської ОТГ. На Драбівщині ж створена спільна робоча група по Михайлівській ОТГ (Михайлівська та Бойківщинська сільські ради). Втім, на сьогодні у цьому форматі, за попередніми розрахунками, вона є фінансово неспроможною.

– Перспективний план, який ми зараз доопрацьовуємо, – не директива для районів, як обов’язково треба об’єднуватися, – наголошує голова експертної комісії, заступник очільника області Ярослав Березань. – Ми чекаємо ініціативи на місцях, волевиявлення людей, що живуть в селах, хочемо почути, у якому форматі хочуть об’єднатися вони. Наше ж завдання – проаналізувати, чи буде запропонований людьми формат об’єднання перспективним та спроможним.

Він додав, що витрачений час на роздуми про об’єднання – це втрачені фінансові можливості, які на місцях могли б спрямувати на розвиток. Так, за 2016-2018 роки об’єднані територіальні громади Черкаської області отримали 107,9 млн грн додаткових розвиткових ресурсів. Реалізовано та буде втілюватися 185 проектів регіонального розвитку. Це лише за рахунок інфраструктурної субвенції, ДФРР, субвенції на соціально-економічний розвиток, секторальної підтримки ЄС. Крім того, об’єднанні громади також будуть реалізовувати проекти та оновлювати інфраструктуру за рахунок власних додаткових надходжень.

First1

Можливо Вас зацікавить