На Черкащині розпочалася активна стадія реформи з децентралізації

На Черкащині розпочалася активна стадія реформи з децентралізації
в Новини

На цьому наголосив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Сергій Пасічник. Він відзначив, що з 44 затверджених Урядом територіальних громад області, п’ять уже вийшли на завершальний етап формування, три з них навіть візьмуть участь у жовтневих виборах. В 28 майбутніх громадах активно працюють ініціативні групи з добровільного об’єднання громад та відбувається жваве обговорення.

Аби досягти цього результату з березня до червня Черкаська облдержадміністрація, райдержадміністрації, міськвиконкоми, Офіс реформ в Черкаській області, громадські організації, експерти, юристи, депутати місцевих рад активно проводили інформаційно-роз’яснювальну кампанію з питань реформування місцевого самоврядування, територіальної організації влади, децентралізації державної влади та розробляли моделі можливого об’єднання територіальних громад області з врахуванням вимог нормативних актів, говорить Сергій Пасічник.

− Після розгляду на двох сесіях обласної ради, широкого обговорення та доопрацювання, 25 червня проект Перспективного плану, відповідно до якого запропоновано утворити на Черкащині 93 об’єднані територіальні громади, був схвалений рішенням обласної ради. А вже 2 липня поданий на розгляд та затвердження Кабінету Міністрів України, − розповів директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сергій Пасічник. − З урахуванням наявних пропозицій та отриманих висновків про відповідність Конституції України до нього було внесено низку змін, які 28 серпня депутати облради схвалили на сесії.

Сергій Пасічник також відмітив, що нещодавно Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко висловив пропозицію передбачити у  Державному бюджеті на 2016 рік субвенції у розмірі 1,4 млрд гривень на підтримку об’єднаних територіальних громад, які відповідають перспективним планам об’єднання. Ці кошти необхідні, аби робити ефективні кроки у реформі з децентралізації в Україні та Черкащині зокрема.

Про це повідомляє Черкаська ОДА.