На Черкащині статус учасника бойових дій отримали 295 осіб

в Новини, Суспільство

Під час координаційної наради голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко звернув увагу присутніх на посилення соціального захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

– Така турбот має проявлятися не тільки перед 9 травня, а бути цілорічною, – наголосив він.

Загалом в області, за інформацією директора Департаменту соціального захисту населення Руслана Чикала, проживає понад 46 тисяч ветеранів війни. З метою підвищення їхнього рівня життя, якісного соціального та медичного обслуговування в області діє комплексна програма «Турбота», на фінансування якої у 2014 році було виділено 29 мільйонів гривень.

– 102 ветерана війни вже отримали санаторно-курортні путівки. Проте, це дуже мало, адже забезпечення санаторним лікування потребує майже 9 тисяч осіб.  Триває забезпечення ветеранів війни та інвалідів автотранспортом: у 2014 році 42 ветерани війни  отримали автомобілі, на початку цього року – вже 11 ветеранів та інвалідів отримали автомобілі. Окрім того, станом на 30 квітня допомогу до 9 травня одержали 40 253 ветерана на загальну суму 28,1 мільйона гривень, – розповів Руслан Чикало.

chykalo

Також він повідомив, що по допомогу до органів соціального захисту населення області звернувся 1021 учасник антитерористичної операції. Статус учасника бойових дій на Черкащині отримало 295 осіб, інваліда війни – 13, 109 сімей загиблих учасників АТО вже мають відповідний статус.

– На сесії обласної ради було затверджено Програму медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки. Виконання заходів Програми надасть учасникам АТО та їхнім родинам додаткові пільги, а також буде виховувати шанобливе ставлення до військовослужбовців, – зазначив директор Департаменту.

Детальніше про Програму можна почитати тут.

Очільник області наголосив, що потрібно відвідати кожну родину ветерана та учасника АТО, щоб дізнатися про всі їхні проблеми та потреби.