На Черкащині судитимуть угрупування, яке виготовляло та збувало наркотики

На Черкащині судитимуть угрупування, яке виготовляло та збувало наркотики
в Новини

Організатор та його чотири учасники налагодили діяльність двох нарколабораторій у Черкасах та Каневі. Збували «товар» як дрібними, так і оптовими партіями наркодилерам, які надалі продавали його жителям Черкас та області.

Установлено, що організував «бізнес» 37-річний житель регіону, який має зв’язки з кримінальним світом. Для цього гаражні приміщення облаштували під лабораторії. Одна з них із виготовлення амфетаміну знаходилася у Каневі, її потужності дозволяли виготовляти до 3 кг психотропу щомісяця. А виробництво з мефедрону знаходилося у Черкасах, де мали змогу виготовляти понад 50 кг на місяць.

Також до угруповання було залучено ще чотирьох осіб, між якими були чітко розподілені ролі: координація роботи, організація виробництва та збуту, постачання необхідної сировини. Збували «товар» як дрібними, так і оптовими партіями наркодилерам, які надалі продавали його мешканцям міста Черкаси та області.

У ході санкціонованих обшуків поліцейські вилучили понад 1 кг мефедрону та амфетаміну, 2,2 кг канабісу, майже 30 л концентрованих психотропних речовин, 500 л хімічних реактивів, необхідних для виготовлення наркотиків та лабораторне обладнання.

Загальна вартість на «чорному ринку» вилучених наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів сягає понад 14,5 млн грн.

15 червня на підставі отриманих додаткових доказів організатору та чотирьом учасникам угруповання було повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України із кваліфікуючою ознакою – у складі організованої групи:

– використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, прекурсорів, отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів (ч. 1 ст. 306 ККУ);

– незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (ч. 3 ст. 307 ККУ);

– незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів (ч. 2 ст. 311 ККУ);

–  викрадення, привласнення, вимагання обладнання, призначеного для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, чи заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем та інші незаконні дії з таким обладнанням (ч. 2 ст. 313 ККУ);

– організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (ч. 2 ст. 317 ККУ).

Учора, 22 червня, обвинувальний акт стосовно 5-ти осіб було скеровано до суду. За скоєне зловмисникам може загрожувати до 12-ти років позбавлення волі із конфіскацією майна.

Про це інформує ГУНП в Черкаській області