На Черкащині створять першу в Україні партію місцевого типу

в Новини

У Черкаській області створять крайову партію, яка відстоюватиме права територіальних громад. На необхідності створення місцевої політичної сили наголосили вчора, 9 квітня, під час круглого столу, на якому обговорювали перспективи Черкащини у зв’язку з майбутньою адміністративно-територіальною реформою, повідомляє “Про все”.

Учасниками круглого столу були бізнесмени, сільські голови, керівники сільськогосподарських товариств, управлінці, лікарі, науковці та ін. А ініціатором заходу стала громадська організація «Об’єднання територіальних громад – ЧЕРКАЩАНИ».

На початку круглого столу голова ГО «Об’єднання територіальних громад – ЧЕРКАЩАНИ» Олександр Коваленко зазначив, що громадська організація тісно співпрацює із головами селищних рад та самими мешканцями сіл. І досвід показує, що адміністративно-територіальна реформа людей лякає. А під реформу підпадає понад п’ятсот тисяч черкащан, які проживають у сільській місцевості.

– У людей виникає багато питань. Тому ми зробили більше двадцяти звернень до Кабінету міністрів, Верховної ради, але вони так і лишилися без відповіді, – розповідає Олександр Коваленко. – Тож якщо не мати своїх представників у владі, питання так і лишатимуться не вирішеними.

На необхідності створення місцевої політичної сили наголосив засновник ТОВ “АгроРось”, депутат Верховної ради України кількох скликань Анатолій Семенога.

– Адміністративно-територіальну реформу намагається зробити кожна влада, маючи на меті одне завдання – зекономити витрати державного бюджету, – говорить він. – Перш за все, адміністративно-територіальна реформа вдарить по сільському населенню, бо зводиться вона до того, як зменшити кількість шкіл, сільських рад, поштових відділень. Такий принцип я вважаю абсолютно не правильним. Бо ми повинні боротися за кожну школу та за кожний населений пункт. Спочатку потрібно дати людям можливість відчути себе господарями на своїй землі, а вже потім можна говорити і про реформу.

Тож, на його думку, на часі створення місцевої політичної сили, яка б змогла захищати інтереси територій.

Засновник НВП «Урожай» Олег Васецький переконаний, що серед присутніх на круглому столі було багато людей, які взагалі не хотіли йти в політику, але нинішні обставини змінюють їхню позицію.

– Ми розуміємо, що без приналежності до якоїсь політичної сили  жодні зміни неможливі. Тому в нашої команди, до якої  входять представники 20 районів Черкащини, виникла ідея створити  першу в Україні партію місцевого типу. Громадська ж організація «Об’єднання територіальних громад» займатиметься просвітницькою діяльністю в рамках реалізації закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», продовжить підтримувати громадські ініціативи, допомагати воїнам, що перебувають в зоні АТО, – зазначив Олег Васецький.

Таким чином, на Черкащині починають працювати над створенням крайової партії на принципах відкритості, широкого обоговорення в територіальних громадах та тісної співпраці з громадськими активістами.