
Черкаський велопатруль затримав чоловіка з наркотиками

На Черкащині під колеса потрапив 3-річний хлопчик (ФОТО)

Військового, який понад рік вважався безвісти зниклим, поховали в Тальному

Унаслідок ДТП у Червоній Слободі одну з автівок розірвало навпіл (ФОТО)

На Звенигородщині горіла будівля, пошкоджена покрівля та перекриття

ППО на Черкащині збила два ворожі дрони

У Черкасах бійці бригади “Лють” завершили первинну професійну підготовку

Черкаські рятувальники отримали гуманітарну допомогу від Червоного Хреста

Загинув під час теракту в Оленівці: у Черкасах поховали “азовця”

Чемпіонат із медіаграмотності відбувся у Черкасах

Поліція охорони Черкащини поповнилася новими кадрами

Лікарі Черкаського кардіоцентру прооперували пацієнта за найсучаснішою технологією TAVI

Від імені податківців Черкащини дзвонять шахраї й вимагають гроші в підприємців

У одній із громад Черкащини розроблятимуть програму безпекового простору
- Новини
- Черкаський велопатруль затримав чоловіка з наркотиками
На Черкащині учні відмовляються відвідувати опорну школу (ВІДЕО)

На уроки до місцевої школи приходять дітлахи селища Гусакове Черкаської області – попри те, що районна влада цей навчальний заклад розформувала, запропонувавши школярам щоденно їздити до сусіднього населеного пункту. Батьки – відповідатимуть за те, що їхні діти не відвідують опорну школу. Про це мовиться у сюжеті “5-го каналу“.
“Мама питала в мене в яку я хочу ходити школу, я сказала, що хочу ходити у цю школу, бо вже я до неї звикла, вона мені вже як рідний дім другий”, – сказала семикласниця.
Семикласниця Дарина Кухарчук, а з нею ще 17 учнів з 5-го по 9-го класів, навчаються у школі села Гусакове. Попри те, що навчальний заклад реорганізували. А саме – залишили тільки початкові класи, старшокласників перевели до опорної школи, що в сусідньому селі. Утім учні та батьки – проти таких змін.
У районному відділі освіти пояснили, що укрупнення шкіл – передбачене торішнім рішенням уряду. А батьки – відповідатимуть за те, що їхні діти не відвідують опорну школу.
“Ми роздали письмове попередження батькам, про те, що вони мають нести відповідальність за те, що діти не відвідують школу. Воно батьками було проігнороване. І ми подали цих дітей, як таких, що не ходять у школу”, – каже начальник відділу освіти Звенигородської РДА Лариса Кочерга.
Мешканці Гусакового сподіваються, що їхню школу таки вдасться вберегти від реорганізації, і оскаржили рішення районної ради в суді. Одночасно надіслали звернення до інших інстанцій.
Чиновники кажуть, що головною причиною реорганізації стала економія коштів. Також пояснюють, що за рік навчання одного учня малозаповненої школи обходиться майже в 30 тисяч гривень. Держава з них фінансує – 9 тисяч. Решту – мають компенсувати з місцевого бюджету. Суд у справі Гусаківської школи має відбутися наприкінці вересня.
