На Черкащині учні відмовляються відвідувати опорну школу (ВІДЕО)

На Черкащині учні відмовляються відвідувати опорну школу (ВІДЕО)
в Новини

На уроки до місцевої школи приходять дітлахи селища Гусакове Черкаської області  – попри те, що районна влада цей навчальний заклад розформувала, запропонувавши школярам щоденно їздити до сусіднього населеного пункту. Батьки – відповідатимуть за те, що їхні діти не відвідують опорну школу. Про це мовиться у сюжеті “5-го каналу“.

“Мама питала в мене в яку я хочу ходити школу, я сказала, що хочу ходити у цю школу, бо вже я до неї звикла, вона мені вже як рідний дім другий”, – сказала семикласниця.

Семикласниця Дарина Кухарчук, а з нею ще 17 учнів з 5-го по 9-го класів, навчаються у школі села Гусакове. Попри те, що навчальний заклад реорганізували. А саме – залишили тільки початкові класи, старшокласників перевели до опорної школи, що в сусідньому селі. Утім учні та батьки – проти таких змін.

У районному відділі освіти пояснили, що укрупнення шкіл – передбачене торішнім рішенням уряду. А батьки – відповідатимуть за те, що їхні діти не відвідують опорну школу.

“Ми роздали письмове попередження батькам, про те, що вони мають нести відповідальність за те, що діти не відвідують школу. Воно батьками було проігнороване. І ми подали цих дітей, як таких, що не ходять у школу”, – каже начальник відділу освіти Звенигородської РДА Лариса Кочерга.

Мешканці Гусакового сподіваються, що їхню школу таки вдасться вберегти від реорганізації, і оскаржили рішення районної ради в суді. Одночасно надіслали звернення до інших інстанцій.

Чиновники кажуть, що головною причиною реорганізації стала економія коштів. Також пояснюють, що за рік навчання одного учня малозаповненої школи обходиться майже в 30 тисяч гривень. Держава з них фінансує – 9 тисяч. Решту – мають компенсувати з місцевого бюджету. Суд у справі Гусаківської школи має відбутися наприкінці вересня.