
До Великодня в Черкасах прикрасять парки й сквери писанками

Опалювальний сезон у Черкасах продовжили

Суд зобов’язав облаштувати належним чином заказник «Мацькова гора» на Черкащині

У Дитячому парку Черкас відремонтують сцену

Небесне воїнство: на Донеччині загинув черкащанин

З питань забезпечення електропостачанням черкащани можуть звернутися в кол-центр Обленерго

Вимагали понад 40 тис. доларів: на Уманщині затримали двох злочинців

Черкащанки перемогли на Міжнародному конкурсі мистецтв

Черкаським правоохоронцям вручили відомчі відзнаки

Черкаські рятувальники провели протипожежні навчання в лісі

Мистецький проєкт Олександри Теліженко відкрився в Черкасах (ФОТО)

У черкащанки правоохоронці виявили пʼять пакетиків із наркотиками

Черкаські старшокласники напрацьовували стратегію повоєнної відбудови України й світу

В одному із сіл Канівщини відкрили аптечний пункт
- Новини
- До Великодня в Черкасах прикрасять парки й сквери писанками
На Черкащині вшановували жертв Голокосту
Сьогодні увесь світ відзначає 71 річницю з дня звільнення Червоною армією комплексу німецьких концентраційних таборів Аушвіц-Біркенау поблизу польського міста Освенцим та вшановує пам’ять жертв Голокосту. Саме 27 січня 1945 року табір звільнили бійці 1-го Українського фронту за підтримки 4-го Українського фронту.
У Черкасах досить точно визначені місця, де в серпні 1941 року, відразу після окупації створили два гетто – Митницьке і Подільське. Обидва гетто ліквідували вже 18 грудня 1941 року. Загальна кількість загиблих оцінюється у 8 тисяч осіб. Крім того, масові розстріли були і в районах нашої області. Так, у Монастирищенському районі відомі три місця масових розстрілів євреїв у роки нацистської окупації. Тут загинули більше 7 тисяч осіб. В околицях Звенигородки також є чимало місць масових розстрілів євреїв. Із 3 500 розстріляних тут встановлені імена та прізвища всього 650 осіб. На Тальнівщині розстріляли до 5 тисяч осіб, при цьому списків загиблих немає. Масові розстріли були на Христинівцині, Лисянщині, Смілянщині та Шполянщині.
У приміщенні Черкаського обласного благодійного єврейського фонду «Хесед Дорот» відбулися заходи приурочені вшануванню пам’яті жертв Голокосту. Заступник голови облдержадміністрації Юрій Сас звертаючись до присутніх зауважив, що жахи війни з біженцями, полоненими, етнічними чистками на жаль знову повертаються на Україну.
“У таких обставинах ми маємо зробити все можливе і не можливе для не повторення масштабної війни. Не можна допускати загибелі мирного населення, тим більше масового винищення за національною чи релігійною ознаками, – говорить Юрій Сас. – Ідеологія людожерства та ксенофобії має викорінюватися у зародку”.
Прес-служба Черкаської ОДА
