На Черкащині вже видали перші аграрні розписки

На Черкащині вже видали перші аграрні розписки
в Новини

Новий фінансовий інструмент став доступним для черкаських аграріїв. В області вже дали перші аграрні розписки. Першопрохідцем стало СТОВ «АГРОКО». Про це повідомив очільник області Юрій Ткаченко на круглому столі в Черкаській ОДА.

Тут обговорювали особливості впровадження аграрних розписок. А ще – їхні переваги, порівняно зі звичним кредитуванням. Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджують Група Світового банку в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією.

– Цей інструмент потрібний нашим аграріям, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Наша область виробляє майже 7% загальнодержавного обсягу валової продукції. Як влада ми робимо все, щоб аграрії комфортно й ефективно працювали на Черкащині. На нещодавній нараді у Президента України я озвучив наші ініціативи задля спрощення ведення аграрного бізнесу. Водночас сезонність сільськогосподарського виробництва зумовлює потребу агротоваровиробників у кредитних ресурсах. Цьогоріч підприємства агропромислового комплексу залучили у виробництво майже 1,5 млрд грн кредитних ресурсів. Але ми розуміємо, що це за позички й на яких умовах. На жаль, банківські пропозиції наразі не задовольняють аграріїв. Тому в цьому контексті саме аграрні розписки повинні стати більш доступною альтернативою банківського кредитування.

Першими в Україні механізм аграрних розписок почали запроваджувати на Полтавщині. Тепер черга Черкащини, Вінниччини та Харківщини. Це все відповідно до спільного наказу Міністерства аграрної політики та продовольства та Міністерства юстиції. Як кажуть ініціатори новації, в Черкаській області їм працюється легше. Попереду роз’яснювальна робота серед аграріїв.

ДОВІДКА: Аграрні розписки – це документи, що фіксують безумовне зобов’язання боржника здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити кошти кредитору. Зобов’язання забезпечується заставою.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА