На Черкащині зафіксували ще один випадок ботулізму

На Черкащині зафіксували ще один випадок ботулізму
в Новини

В області зареєстровано третій у цьому році випадок захворювання на ботулізм у 31-річного жителя с. Чапаєвка Золотоніського району після вживання в’яленої річкової риби (тарань з ікрою) домашнього приготування. Про це повідомляє пресслужба ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Читайте також: Черкащанка отруїлася домашньою ковбасою, жінка у штучній комі

Симптоми отруєння у хворого проявилися впродовж кількох днів після вживання зараженого продукту (розлади зору, порушення діяльності ЦНС, нудота, блювота, послаблення випорожнень, м’язова слабкість).

Після звернення за медичною допомогою хворий госпіталізований до комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська інфекційна лікарня» у легкому стані, де йому встановлено діагноз «Ботулізм клінічно».

Потерпілому введено протиботулінічний гептавалентний антитоксин, стан його покращився. Наразі хворий виписаний із лікувального закладу для подальшого амбулаторного лікування.

Кров на ботулотоксин відібрано та направлено до бактеріологічної лабораторії Черкаського обласного лабораторного центру.