На Черкащині активізувалися шахраї: 146 випадків з початку війни

На Черкащині активізувалися шахраї: 146 випадків з початку війни
в Новини

З часу введення воєнного стану на Черкащині зареєстровано понад 146 випадків шахрайських дій, інформує пресслужба Поліції Черкаської області.

Читайте також: Знімали “порчу”: шахрайки видурили у довірливих жінок понад 100 тис. грн

З початком війни зріс попит на безготівкові розрахунки картками, покупки онлайн та дистанційне обслуговування, де можна втрапити у шахрайську пастку. Також зловмисники застосовують й перевірені схеми: ваш родич у біді, фейкові оголошення в Інтернеті, дзвінки псевдобанкірів та інші.

До прикладу, лише за 31 травня на Черкащині зареєстровано декілька випадків шахрайських дій.

Так, у Звенигородському районі на мобільний телефон місцевій мешканці зателефонував невідомий, який представився працівником банку. Не обдумавши свої дії, жінка надала шахраю інформацію по власній банківській картці. Пізніше з рахунку потерпілої зняли більше ніж 36 тисяч гривень.

Аналогічний випадок трапився в Уманському районі. Там псевдобанкір видурив у довірливої уманчанки понад 18 тисяч гривень.

У більшості випадків вирахувати та затримати телефонних та інтернет-шахраїв доволі складно, але можливо. Правоохоронці вкотре нагадують, не повідомляйте нікому свої персональні та банківські дані. Не вказуйте їх на інтернет-майданчиках. У випадку шахрайства одразу звертайтеся до поліції.