На Черкащині до державної власності повернуто землі площею майже 20 гектарів

На Черкащині до державної власності повернуто землі площею майже 20 гектарів
в Новини

За втручання прокуратури набута в оренду поза конкурсом земельна ділянка повернута у розпорядження територіальній громаді.

Про це повідомили в пресслужбі Черкаської обласної прокуратури.

Раніше прокуратура повідомляла про розпочату системну роботу, спрямовану на усунення порушень під час надання в користування земельних ділянок для ведення городництва на позаконкурсній основі.

Законодавчо встановлений розмір земельної ділянки, яка може бути наданою громадянину чи об’єднанню громадян для вказаної мети без проведення земельних торгів становить 0,6 га, натомість непоодинокими є випадки надання земель більшої площі.

У таких випадках прокурори звертаються до суду, щоб скасувати незаконно набуте право оренди земельних ділянок, які підлягають перерозподілу на конкурентних засадах.

В одній із таких справ, після звернення прокурора до суду, відповідач погодився на розірвання укладеного договору оренди землі, внаслідок чого земельна ділянка, площа якої 18 га, вартістю 78,8 млн грн, повернута для конкурентного перерозподілу іншим користувачам, а порушення закону припинено.

Таким чином, цього тижня Кам’янським районним судом відповідне провадження за позовом Смілянської окружної прокуратури у цивільній справі закрито.

Читайте також: Колишнього голову Черкаського апеляційного суду заочно арештували