На Черкащині із рушниці застрелили червонокнижного птаха. У поліції про вбивство не чули

На Черкащині із рушниці застрелили червонокнижного птаха. У поліції про вбивство не чули
в Новини

Фото тематичне

Браконьєри вбили на Черкащині червонокнижного беркута, який прилетів у листопаді з Фінляндії і  мав супутниковий передавач. Про це повідомив заступник директора з наукової роботи Канівського природного заповідника Віталій Грищенко, пише “Укрінформ”.

«Під час осіннього прольоту птахів на Черкащину прилетів молодий червонокнижний беркут із Фінляндії. Дорогою він минув Росію й у Чернігівській області залетів в Україну. Тут швидкість польоту птаха зменшилася й він повільно почав перелітати на південний захід області. Долетів до колишнього Монастирищенського району й зупинився. Температура передавача почала стрімко знижуватися. Сигнал у Фінляндію надходив з однієї точки», – розповів Грищенко.

За його словами, дані вказували, що або передавач упав, або птах загинув. Київські орнітологи виїхали на місце й знайшли мертвого хижака у селі Конельські Хутори.

«Птаха доставили на додаткове обстеження, і на рентгенівському знімку визначили, що причиною смерті став шрот з рушниці браконьєра. Незаконне вбивство є однією з головних загроз для наших хижих птахів під час їх міграції та зимівлі», – пише сайт Bird Life Finland.

Грищенко впевнений, що птаха вбили заради розваги.

«Трапляється, коли беркутів убивають, щоби зробити із них опудало. Але це не той випадок, бо тіло хижака було на місці вбивства. Його застрелили браконьєри й покинули», – сказав він.

Штраф за вбивство червонокнижного беркута в Україні – 120 тисяч гривень.

Начальник Монастирищенського відділку поліції Сергій Журавльов вперше чує про вбивство. Каже, що жодних заяв поліція не отримувала. Голова Монастирищенського товариства мисливців і рибалок Петро Ющенко теж не знає про вбивство червонокнижного птаха. За його словами, він регулярно проводить інструктаж мисливців щодо заборони вбивства червонокнижних птахів. Відповідні записи є в журналі.

Директор черкаського зоопарку Євген Ван впевнений, що якщо беркут полював на лисиць і зайців, то він не був загрозою для домашньої птиці.

Грищенко додав, що в Україні залишилося кілька пар беркутів. Вони гніздяться у важкодоступних гірських районах Карпат. Перелітні птахи прилітають восени й навесні знову повертаються на північ Європи.

Реклама