На Черкащині керівник благодійної організації розкрадав гуманітарну допомогу разом зі спільниками

На Черкащині керівник благодійної організації  розкрадав гуманітарну допомогу разом зі спільниками
в Новини

За розкрадання гуманітарної допомоги на Черкащині повідомили про підозру керівнику благодійної організації та двом його спільникам. Про це повідомили в пресслужбі Черкаської обласної прокуратури.

За версією слідства, керівник обласної організації міжнародної гуманітарної допомоги, зловживаючи своїм службовим становищем, упродовж квітня-травня 2022 року залучив посередників для закупівлі продуктів харчування.

Читайте також: П’ять років у в’язниці: на Черкащині засудили сільського голову за хабар

Волонтер цієї ж благодійної організації, як пособник злочинів, домовлявся із суб’єктами господарювання про закупівлю продуктів за нижчими цінами, аргументуючи це придбанням товарів для гуманітарних потреб. Однак покупцем продуктів була не благодійна організація, а умисно залучена організатором фізична особа – підприємець, яка далі перепродувала товари обласній організації міжнародної гуманітарної допомоги, умисно завищуючи їх вартість.

Загальна сума, яка за вказаних обставин безпідставно була витрачена благодійною організацією на закупівлю продуктів харчування, склала 321 720 грн.

Наразі підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді застави: керівнику благодійної організації та її волонтеру – по 198 тис. грн кожному, фізичній особі – підприємцю – 148 тис. грн.

Довідково: ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Читайте також: Житель Черкащини воює проти України, він проведе 12 років у в’язниці