
Кілька будинків Черкас залишилися без холодної води

У Черкасах зіштовхнулися дві автівки: постраждали чоловік та дитина (ФОТО)

Сезон кліщів: як захистися від їх укусів та хвороб, які вони переносять

На Звенигородщині чоловік побудував гараж на чужій земельній ділянці

У “Дії” запустили бета-тест скасування шерингу авто

У черкаський зоопарк шукають нових працівників

Черкаські футболісти – призери Всеукраїнських змагань

Правоохоронці затримали черкащанина із підробленим водійським посвідченням

За збут наркотиків черкащанина засудили до семи років позбавлення волі

На Черкащині збільшується кількість хворих на туберкульоз

За добу українські воїни знищили 13 ворожих танків та понад 600 окупантів

Жителів міста запрошують навчитися моделювати іграшки та фотографувати

Понад 500 тисяч ламп обміняли черкащани

Черкаський військовий отримав орден “За мужність”
- Новини
- Кілька будинків Черкас залишилися без холодної води
На Черкащині працюватимуть мобільні медичні команди з телемедициною

Телемедицина — новий вид лікарських послуг, що запроваджений у Черкасах. Тепер лікарі мобільних медичних команд АСМУ не тільки виїжджають, консультують, надають безоплатну допомогу, а ще й проводять віртуальний огляд.
Перед жителями віддалених населених пунктів постала вічна проблема: як добратися до обласного центру, аби там проконсультували та зробили діагностику фахівці. Тож, Академія Сімейної Медицини України спільно з бюро ВООЗ знайшли вихід – телемедицина. Саме вона дасть можливість швидко з’ясувати усі проблеми пацієнтів громади за допомогою відеозвязку.
«Головна перевага мобільних медичних команд є телемедицина – використання відеозвязку та інших технологій для віддаленого консультування лікарів. За допомогою телемедицини медики можуть отримати доступ до інформації пацієнта, встановити дистанційний діагноз та надавати рекомендації щодо подальшого лікування», – розповів В’ячеслав Миронов, координатор проєкту в Черкаській області.
У мобільних медичних команд є все необхідне обладнання для проведення різноманітних медичних процедур: від замірювання тиску та пульсу, до проведення електрокардіографії та допомоги при хронічних хворобах. Але слід зазначити, що велика кількість населення з містечок роками не звертається до медичних працівників та не проходить медогляд.
«По-перше, чимало населених пунктів розташовані дуже далеко від обласного центру. Оскільки логістичні шляхи не в кращому стані, тож деякі села взагалі не бачать громадського транспорту, а, відповідно, не мають можливості дістатися до медичних закладів»,- відзначила Світлана Миронова, координаторка проєкту.
Слід зазначити, що під час виїздів медики не тільки консультують та діагностують пацієнтів, а ще й безкоштовно надають ліки за потреби.
«Мобільна допомога потрібна, перш за все, в населених пунктах із зруйнованою інфраструктурою, де немає ані амбулаторії, ані аптеки. Первинної допомоги потребують люди, в яких немає прямого доступу до медицини. Оскільки війна триває, мобільна медична допомога дозволяє підтримувати вразливе до хвороб населення і чекати на перемогу!» — розповідає членкиня «АСМУ» Ірина Волошина.
Тож, завдяки розвитку технологій, з’являється все більше можливостей для проведення дистанційних консультацій та діагнозів, що робить таку роботу більш ефективною та доступною. АСМУ за підтримки бюро ВООЗ в Україні реалізовують проєкт в 5 областях України, зокрема, на Черкащині.
