На Черкащині провели хірургічне втручання за допомогою віртуальної операційної 

На Черкащині провели хірургічне втручання за допомогою віртуальної операційної 
в Новини

У Черкаському обласному онкологічному диспансері провели планову лапароскопічну операцію за допомогою віртуальної операційної “Epiqar”.

Про це повідомили в пресслужбі МОЗ.

“У закладі система була застосована вперше – консультації надавали провідні фахівці лікарні, які віддалено спостерігали за ходом втручання і могли бачити, що відбувається з органами пацієнта”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що завдяки роботам-маніпуляторам, встановленим в операційних, засобам відео- та аудіоспостереження, лікарі оперативно отримували широкий спектр інформації, необхідної для аналізу та консультації.

“Це була перевірка роботи віртуальної операційної «Epiqar» і вона показала, які можливості відкриваються для нас у перспективі”, — прокоментував завідувач організаційно-методичного відділу Черкасього обласного онкологічного диспансеру Ігор Гайдай.

За його словами, система дає абсолютний ефект присутності в операційній — аудіо, відеоряд, розширення 4К — все це дозволяє до найменших деталей спостерігати за ходом операції.

“Сьогодні була планова звичайна операція, для її успішного проведення консультативних послуг моїх колег було достатньо. Але тепер ми знаємо, як правильно за допомогою «Epiqar» запрошувати консультації колег з інших профільних медичних закладів при більш складних оперативних втручаннях, наприклад, операції на печінці”, – додав Гайдай.

Телемедична платформа «Epiqar» дозволяє об’єднати в єдину захищену мережу камери, встановлені в операційних кімнатах у різних медичних закладах та надати медичним працівникам у будь-якій точці світу можливість бачити всю операційну, а також отримувати пряму відеотрансляцію з роботів-маніпуляторів, які використовуються під час операцій.