Для закладів загальної середньої освіти Черкаської області виділили понад 38 мільйонів гривень субвенцій з державного бюджету на модернізацію та обладнання харчоблоків їдалень.
Про це під час брифінгу повідомив начальник управління освіти й науки Черкаської ОВА Валерій Данилевський, інформує журналістка видання “ВиЧЕрпно” з місця події.
Серед громад Черкащини, які отримали державну субвенцію, є Кам’янська, Іваньківська, Смілянська, Уманська, Катеринопільська, Шполянська та Черкаська (два заклади) громади.
Відтак наразі у восьми школах семи територіальних громад проводять ремонт харчоблоків.
Крім того, коштом місцевих бюджетів, станом на жовтень 2024 року провели капітальний ремонт трьох харчоблоків, зробили поточних ремонтів — 85, закуплено понад 200 одиниць кухонного обладнання, оновлені меблі та кухонний посуд.
“Важливо зберегти здоров’я дітей та робити все можливе, аби забезпечити учням якісне харчування”, — зазначив Валерій Данилевський.
Раніше ми писали, що реформа системи шкільного харчування розвивається на Черкащині з 2020 року. Торік усіма видами харчування охоплено 86% учнів (74 486), гарячим — 74% учнів (64 093). Безплатне гаряче харчування отримали 36% учнів (31 255), із них — понад пʼять тисяч учнів з-поміж ВПО.
Варто також нагадати, що нещодавно в Черкаській гімназії №9 повністю оновили харчоблок.