На Черкащині створили ще одну добровільну пожежну команду

На Черкащині створили ще одну добровільну пожежну команду
в Новини

Депутати Тальнівської міської ради на Черкащині підтримали рішення про створення добровільної пожежної команди у складі КП «Тальне Сервіс». Фінансуватися програма буде з бюджету Тальнівської громади., повідомляють “Вісті Черкащини”

На комісії ЖКГ дане положення було обговорене і узгоджене з працівниками ДСНС. Підприємство ТОВ «Урочище Журавське» надало безкоштовно приміщення для розміщення пожежного автомобіля.

Пожежна команда буде розміщена у селі Криві Коліна. Вона обслуговуватиме села, які розташовані поряд (Корсунка, Лоташеве, Павлівка, Чеснопіль, Піщана, Добрянка, Довгеньке). До команди будуть входити чотири навчені людини, які будуть забезпечені усім необхідним одягом і спецобладнанням.

Пожежний автомобіль «ЗІЛ» передали з державної власності в оренду Тальнівській міській громаді.

Чотири працівники КП «Тальне сервіс» пройдуть спеціальне навчання у Тальнівському підрозділі ДСНС. Отримають відповідні навички та посвідчення. Працівники з благоустрою тих сіл, що перебувають у районі базування добровільної пожежної команди, будуть брати участь на добровільних засадах. При потребі будуть ліквідовувати наслідки пожеж і надзвичайних ситуацій.

Начальник 13-ї державної пожежно-рятувальної частини 4-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління України ДСНС у Черкаській області Сергій Абраменко відзначив:

” Розрахунки вказують на те, що підрозділи Державної охорони за викликом зможуть прибути на об’єкт у міській місцевості тільки через 10 хвилин з моменту виникнення пожежі, у сільській місцевості час слідування до місця виклику набагато довший. За таких умов пожежі часто набувають піку свого розвитку, завдаючи непоправних збитків. Для цього і слід створювати добровільні пожежні дружини, щоб попередити виникнення пожежі чи будь-якої нестандартної ситуації, а в разі її виникнення – швидко ліквідувати”.

Функції добровільної пожежної команди:
• запобігання пожежам,
• організація їхнього гасіння,
• здійснення громадського контролю за додержанням установлених законодавством вимог пожежної безпеки,
• сприяння і надання допомоги пожежно–рятувальним підрозділам.
• скорочення часу прибуття рятувальних підрозділів від 5 до 20 хвилин (через скорочення радіусу виїзду до 20 кілометрів).